Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 21.2.2024, svátek má Lenka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníDlouhá léta jsem přemýšlela nad plastikou nosu

10.04.2006   Pavla Králová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Martině je 30 let, žije v Praze, vystudovala střední školu a zakončila ji maturitní zkouškou. Dnes pracuje jako referentka.

V novém seriálu Nerawebu o ženách a jejich kráse jsem jí podrobila několika otázkám, týkajících se právě ženy a jejího postavení ve společnosti, honby za krásou a důležitosti krásy při výběru partnera.

Jakou cenu přikládáte fyzické kráse? Nakolik je pro vás důležitá při výběru partnera?
Krása je velmi relativní pojem, ale přiznám se, že s ošklivcem, resp. chlapem, co by se mi fyzicky nelíbil, bych prostě nebyla, byť by měl jinak skvělý charakter. Líbí se mi muži světlovlasí, takový ten typ Vít Olmer zamlada, pak se mi líbí Robert Redford, prostě mám ráda pihovaté, buď nazrzlé blonďáky, nebo jen blonďáky. Ale po mně šli vždycky tmavovlasí.

Kdy jste si připadala v životě nejkrásnější?
Nejkrásnější? No asi nikdy, ale myslím, že nejkrásnější je člověk v těch sedmnácti, v mém případě dlouhý vlas, každý jinak zrzavý a nevyžilý ksichtík.-) Ale nejpůsobivější jsem asi byla v experimentu téměř blond, kdy jsem ohromila i fotografa Václava Havla, který mě tenkrát nutil, abych šla panu prezidentovi upravit kravatu, podotýkám, že si mě zvolil z davu lidí... To se opravdu stalo...

Co pro vás znamená být krásná?
Být krásná pro mě znamená, když se krása vnitřní snoubí se zachovalým exteriérem. A jinak černá sukně, přiléhavé tričko, make up a učesané vlasy, čili lvice.

Řekla byste, že v naší společnosti má krása až příliš význačné postavení?
Myslím, že s tou prezentací krásy a mládím začali v USA, odtud se to rozšířilo po Evropě jako mor. Tímhle trendem se popírají jakékoliv další hodnoty, věnovat se pouze tomu, jak vypadám, je v důsledku vždycky povrchní. Ale myslím, že to zapadá do konzumního vidění světa. Každopádně ten umělý model krásy nám prezentují šéfredaktorky a redaktorky ženských časopisů, jež jen kopírují trendy ze zahraničí, aniž by nad nimi nějak přemýšlely. Ale zkuste se jich zeptat, zda jsou ve svém osobním životě šťastné...

Můžete souhlasit s výrokem, že krása je v každých očích jiná? Krása je strašně relativní pojem, to co se mi může zdát krásné, nemusí tak připadat ostatním. A to je v pořádku, proto každé zboží má kupce, a ke každému muži se najde žena, která mu bude připadat absolutně krásná, a jiným třeba ne. V tom tkví kouzlo pohledu na nějakou krásu. Je to subjektivní a díky bohu za to.

Podrobila byste se plastické operaci nebo jiné úpravě svého zevnějšku?
Nad plastickou operací nosu jsem dlouhá léta přemýšlela, ale mám strach z jakékoliv operace, takže tuto myšlenku jsem odsunula, ale třeba se k tomu dostanu. A možná s věkem se donutím k nějaké další úpravě zevnějšku, co já vím. Nicméně to, jak člověk stárne, má v genech, a moje rodiče i prarodiče na svůj věk vypadali vždy dobře, a jaksi lépe než jejich vrstevníci, tudíž doufám, že část těchto genů přešla i na mě.

Barvíte si vlasy, chodíte na manikúru nebo pravidelně podstupujete jinou kosmetickou proceduru?
Vlasy si barvím poctivě již čtrnáct let, říkám tomu stav - latentní zrzka, manikúra občas, nedonutím se tam zajít, ale ke kadeřnici se snažím docházet pravidelně, abych nevypadala jako strašidýlko Emílek.

Kolik měsíčně přibližně utratíte za kosmetiku?
Měsíčně utratím za kosmetiku opravdu pár stovek, to víc utratím za pivo...Asi se mažu vnitřně.

Chtěla byste na sobě něco změnit nebo vypadáte tak, jak chcete?
Chtěla bych mít jiný nos, a taky kostru, mám ji moc mohutnou a taky být takový ten přírodně světlý typ, Skandinávka.

Zdroj fotografie: www.google.com

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0326 s