Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 25.9.2022, svátek má Zlata 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13278
Komentářů: 11316


MěřeníObřady lásky

23.04.2006   David Šeterle   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V polovině dubna, v rozpuku jara, byla vydána další kniha ze série Zvonící cedry Ruska, druhá část osmého dílu Obřad lásky od Vladimíra Megreho. Jelikož se mnozí seznámí až s tímto dílem, pokusím se předložit jeho spojitost s předchozími, neboť už od prvního dílu (Anastasia) se odvíjí příběh a přichází tolik dokonalých myšlenek.

Nebudu tedy oslavovat a do nebe vynášet to, co je mi tak blízké, ale ani rozebírat jednotlivé myšlenky, které považuji za jednoduché, samozřejmé a pro můj život tak podstatné. Spíše jakousi střední cestou ukáži těm, co se poprvé setkávají s touto řadou knih se zeleným přebalem, co to vlastně jsou "Zvonící cedry Ruska".

Každý, kdo se začte do této knihy, se setká s nevídaným a těžko vysvětlitelným nadšením, něco v něm vzbudí touhu po novém životě, niterně, ale i na povrchu cítí, že se dotýká smysluplnosti a jednoduchosti, kterou tolik hledal, vědomě či jen tak tápavě. Zároveň ale dochází k úvahám, velice logickým a racionálním, které si přímo vynucují změny názorů na život samotný, vztahy mezi lidmi a milenci, na účel lidského života, na duchovní a náboženské otázky, ale také na historická a vědecká fakta.

Průvodní příběh těchto knih: ruský podnikatel s velice materialistickým pohledem na svět se setkává se Sibiřankou Anastasií, která žije v ruské tajze v dokonalé harmonii s přírodou, mající přístup k moudrosti Původních Pramenů. Na jedné straně se čtenářovi vnucuje kouzelnost a pohádkovost, na druhé straně nesnesitelná, ale i tolik vytoužená, pravda bytí.

Mohu srovnávat s četnými knihami tak zvaně duchovními a esoterickými, s literární klasikou a filosofickými pojednáními: knihy Zvonících cedrů Ruska vše daleko překonávají, anebo přesněji jdou do hloubky věci, a proto jich tolik cením. Megre volí jednoduchý a přirozený jazyk, přístupný prostému člověku strhaného každodenní prací, ale také odbornému filosofovi.

Abych se tedy vrátil k Obřadům lásky, Megre se tentokrát dostává k tomu, jak prakticky udržet energii Lásky v rodině. Poodkrývá šalebnou roušku nad historií a přibližuje nám život našich předků. Ony obřady lásky jsou moudrostí Původních Pramenů. Ale ještě jednou to zopakuji: jak prakticky udržet energii Lásky v rodině. Jednoduché, samozřejmé, že ano? To slůvko „prakticky“ je důležité, neboť kdo z nás si ve vztahu udrží energii Lásky od mileneckých chvilek až po vychovávání dítěte? Teoreticky každý, ale prakticky? I prakticky to jde. Jenom znát Obřady Lásky.


Kniha se jmenuje Nová civilizace Obřady lásky

Zdroj fotografie: http://anastasia.cz/forum/news_index.phpKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0383 s