Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníHodíme se k sobě?

26.04.2006   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak je možné, že dva naprosto odlišní lidé spolu dokáží žít? Platí zde tvrzení, že protiklady se přitahují? Někdy ano, ale není to pravidlem. I když charakterové vlastnosti mohou mít muž a žena podobné, každé pohlaví má na věc trochu jiný pohled. Na čem tedy skutečně záleží?

Nejčastější případ, kdy se s tímto jevem setkáváme, je na ulici. Potkáváme páry, kdy jeden z dvojice je, co se týká fyzického vzhledu, hezčí. Nemusí jít nutně o ženu, existují přece i muži tzv. hezounci. Kolemjdoucí si při pohledu na tento pár řekne: „Co na ní/něm vidí?“ Z pohledu vnějšího pozorovatele je tento vztah nepochopitelný, ale ony partnery mohou spojovat např. společné zájmy. Nehledě na to, že každý máme jiný vkus. Když se nám někdo nezdá atraktivní, jiného může daná osoba přitahovat.

Další případ – jeden z partnerů je spíše přízemní, zatímco druhý se tak trochu vznáší v oblacích. Vypadá to, že ti dva ani nemohou trávit společný čas. Ale třeba jim to vyhovuje. Imponují jim vlastnosti toho druhého, obdivují to, čím oni sami nedisponují.

Zda-li se partneři k sobě hodí či nikoli, odhadnou pouze oni sami. Zdánlivě nesourodé povahy totiž mohou najít společné sympatie. Někdy to trvá delší dobu. Potkáte někoho, kdo vás na první pohled nezaujme. Jak po stránce fyzické, tak ani svými zájmy si nejste podobní. Ale pokud jste v kontaktu delší dobu, zjistíte, že vás něco spojuje. Najednou zpozorujete, že přes tyto jeho charakterové vlastnosti hodnotíte i jeho zevnějšek. V duchu si říkáte, že i když se vám dotyčná osoba dříve nezamlouvala, nyní už vám není tak vzdálená. Přehodnotíte své původní domněnky a skrz charakter se vám začnou zdát sympatické i další její vlastnosti. Ostatní lidé z vašeho okolí to sice nemusí chápat, ale to jen díky tomu, že neprošli oním procesem sbližování.

Foto: www.osobnosti.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Misule - 27.4.2006 - 21:28

ale kde je pak ta hranice naproste nepritazlivosti, za kterou jiz nejsme schopni jit i pres to, ze jsme se priblizili a ciste charakterove je protejsek idealni. Telesna pritazlivost sice neni vse, ale co delat, kdyz on bude "tim zviretem", ktere je uzasne jen zevnitr a at delate co delate, zvenci se vubec nelibi?

Od: Martina - 27.4.2006 - 21:52

Asi teď budu povrchní, ale nelze žít jen z charakteru.

Od: Loreta Kadishová - 28.4.2006 - 8:49

já tedy nevím, ale článek mi přijde trochu povrchní, zjednodušený a trochu klišoidní...tedy na neraweb či rozhlednu, osobně si myslím, že u vztahů pracuje mnohem více faktorů než autorka vyjmenovala

Od: Hadith - 9.5.2006 - 0:54

Tak složitý to zas není
Vše, co potřebujeme vědět je obsaženo v auře člověka. V blízkosti některého člověka se cítíme příjemně a někdy se nám naježí chlupy sotva kolem nás někdo jen přejde. Je to způsobeno vzájemnou kompaktibilitou energetických polí. Často někdo duchovně roste, zvyšuje vibrační úroveň své aury, svému partnerovi se vzdaluje a původní náklonost mizí. V auře jsou i informace o tom, jaký kdo je a koho hledá. Třeba: Jsem vlídný a laskavý, hledám ženu, která mě pohladí. Je tedy hloupé začne-li chodit s ženou co má v auře uloženo: jsem zlá a panovačná, hledám muže, kterého ovládnu. Blbý to je pro oba, protože takové ženě sedí muž, co chce být potrestán. Je to ale informace dočasná a stále se vyvíjí. Někdy se "přepisování" starších informací novými jakoby zasekne a člověk vysílá informace už dávno neodpovídající situaci. Pokud jsme nějakou dobu sami a máme s tím problém, původní informace hledám muže, který mě pohladí je nahrazena sdělením hledám muže, který mě pochopí, (což signalizuje problém a přitahuje partnery pečovatele a těm hlazení nic neříká). Nakonec vysíláme informaci, hledám muže, který mě bude chtít. To podvědomě mnoho lidí odradí a přitahujeme partnera, který nám nakonec nemusí vyhovovat, protože je naladěn na jiné projevy lásky.

Od: ulia3030@yahoo.com - 28.11.2008 - 20:30

ulia3030@yahoo.com
Mé jméno je ulia,
Jsem mladá krásná dívka s plným lásky, pečování a romantické. Byl jsem dojem, když jsem viděl váš profil i (seznamka.infotip.cz) a miluji ho, myslím, že bychom spolu mohli kliknout. Budu rád, abyste mi odpověď prostřednictvím tohoto moji e-mailovou adresu ulia3030@yahoo.com a ukážu ti moji fotku potom budete vědět více o mně. prosím kontaktujte mě přímo na můj e-mailovou adresu ulia3030@yahoo.com tak, že budu mít dostatek prostoru k upevnění moji fotku a poslat ho tam budete vědět více o mně. Věk, vzdálenost a jazyk není věc, ale láska věcech v životě.
Čekám na vaši odpověď na můj e-mailovou adresu brzy.
ulia


ulia3030@yahoo.com
My name is ulia,
I am a young beautiful girl with full of love,caring and romantic. I was impress when i saw your profile i( seznamka.infotip.cz)and i love it, i think we can click together. I will like you to reply me through this my email address ulia3030@yahoo.com and i will show you my picture then you will know more about me. please contact me direct to my email address ulia3030@yahoo.com so that i will have enough space to attach my picture and send it to you from there you will know more about me. Age,distance and language does not matter but love matters in life.
Waiting for your reply to my email address soon.
ulia

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0575 s