Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 11.12.2023, svátek má Dana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13633
Komentářů: 11402


MěřeníThe Tap Tap se rytmu nebojí

25.04.2006   Pavla Hložková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V pátek 7. dubna se v Divadle Archa konal Benefiční koncert Hop &Sidyridy aneb párty na kolečkách. Jak již z názvu vyplývá, hlavní aktéry celého večera představovali především lidé s tělesným postižením, a to konkrétně klienti Jedličkova ústavu. Právě se skládá hudební těleso The Tap Tap, jehož kapelníkem je &Simon Ornest. Ten sám říká: „Naším hlavním cílem je přirozená integrace lidí s postižením, zvyšování jejich sebevědomí a sebehodnocení, víry ve vlastní schopnosti a radost ze společné práce na jasném výsledku – akcí, která je atraktivní pro širokou veřejnost.“

Hudba The Tap Tap pro lidi bez postižení atraktivní bezesporu je. Mohou vidět, jak ti méně pohybliví hrají jako o život, s nadšením a bez touhy po jakémkoli zisku. V tomto okamžiku, kdy The Tap Tap vnímáme skutečně jen coby umělce, padají všechny bariéry. Věřím, že i ten největší hudební antitalent by v tu chvíli dokázal popadnout mikrofon a zazpívat si s nimi třeba Boty proti lásce.

Repertoár tohoto souboru se skládá především ze známých hitů minulého století, dále však již přichází i se skladbami vlastními. Za příklad uvádím skvělou novinku nesoucí rovněž název The Tap Tap, jež na tomto koncertě poprvé spatřila světlo světa. Považuji ji za největší perlu alba Hop &Sidyridy, které se během večera křtilo.

Ohromil mě nejen komentátor na vozíku, jež svou pohotovostí a vtipností odzbrojoval celé publikum, ale i jeho kolegyně s nádherným hlasem, bubeník hrající do roztrhání a také všichni ostatní. Trochu paradoxně se jednou z nejhůře zazpívaných písní stala ta, do které se pustil kapelník, a duet doplňovala též nehandicapovaná zpěvačka… Dlužno ještě dodat, že v uskupení hrají dva další mladíci na dechové nástroje, rytmické těleso však drží klienti Jedličkova ústavu.

Dále proběhlo promítání dokumentu Kateřiny Krusové a Radka Tůmy. Cesta z konce Ukrajiny popisovala putování ukrajinského souboru Huculyk, s nímž The Tap Tap při různých příležitostech vystupuje, z dětského domova ve Vilšanech na Ukrajině do Prahy, a tvorbu společného CD.

Součástí akce se stala rovněž výstava a dražba fotografií Tomáše Vrtala, znázorňujících život ve Vilšanech, domově zaměřeném se na děti s nejhlubší mentální retardací, a dále aukce čtyř fotek se členy The Tap Tap.

Jako hlavní benefiční host večera následně vystoupila kapela Sto zvířat. Se svým živelným ska přišla bez nároku na honorář a málem díky němu přiměla řádící členy The Tap Tap vstát z vozíku. Poté otěže party až do ranních hodin držel DJ Baltazar. Celkový výtěžek bude věnován na podporu dalších společných programů a mezinárodního hudebního festivalu, který se letos bude pořádat již třetím rokem.
Takže – sejdeme se na Vyšehradě!


Zdroj fotografií: http://www.komplex.cz/ju/tap-tap.php


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Blahoslav_Jurina - 30.3.2023 - 22:24

1
Webová stránka https://slovenskeonlinecasino.com/ je všetko, čo online hráč potrebuje na orientáciu v záplave online kasín. Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o dôveryhodných online kasínach, sú zhromaždené na jednom mieste.

Od: Blahoslav_Jurina - 30.3.2023 - 22:25

1
as
[url= ]sa[/url]
[link_сtext](https://google.com)
"sa":http://
[a href="sdd"]sd[/a]

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0513 s