Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 9.6.2023, svátek má Stanislava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13456
Komentářů: 11382


MěřeníŽenská smyslnost a duše klasiků

10.05.2006   Jindřiška Kodíčková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Promyšlená choreografie zvyšovala napětí, za zvuku dynamické hudby se odlupoval jeden model za druhým jako okvětní lísky rozvíjející se růže...

Na překvapivé módní kreace mladé, nápadité návrhářky Jany Berg se přišla podívat ve čtvrtek 27. 4. do Rudolfina spousta fandů krásné, nadčasové módy.
Ze známých modelek se v režii Lenky Vinické představila Diana Kobzanová, moderátorka druhé řady reality show VyVolení, Kateřina Průšová, či novopečená česká vicemiss Barbora Kolářová. O hudební vstup se postarala dívčí skupina Femme Fatale.
Kolekce vznikaly díky literární inspiraci klasiky, diváci v pražském Rudolfinu viděli modely ve stylu Knihy džunglí, Cesty kolem světa za 80 dní, Lolity, Kmotra, Cikánského barona, Vojny a míru, Tři sester a Dámy s kaméliemi.

Divokou, syrovou krásu inspirovanou přírodním životem v džungli vystřídala kosmopolitní všehochuť neznámých dálek. Stydlivé lolitky nezapřely svůdnou krásu ani tím nejcudnějším vystupováním, culíky či dudlíkem. Střízlivé modely nás zavedly do temného podsvětí, aby se opět v cikánském rytmu proměnily v barevné, cinkavé, rozevláté, s nezbytnými šátky na hlavách. Vítězným obloukem tvořeným svalnatými tanečníky z Národního divadla, úsporně oblečenými do maskáčových trenýrek, procházela sametově bílá šustivá krása, jíž by určitě nepohrdla ani samotná Angelika. Závěrečný vstup inspirovaný Dumasovou Dámou s kaméliemi předvedl model čistě nevinný, zasněný, s nádechem smyslné uvolněnosti. Erotické jiskření umocnily rafinované francouzské i anglické korzety, nad nimiž zavzdychala nejedna přítomná. Ale zcela určitě i přítomný.

Kolekce „JANA BERG“ je zhotovena převážně z hedvábných, lněných a vlněných materiálů od Valentina, Ungara a Cavalliho. Pánské publikum jistě potěšila ukázka francouzských korzetů značky CADOLLE a anglických WOOLRICH. Významný prvek kolekce tvořilo také luxusní spodní prádlo ze salónu Le Chaton a Le Chaton CHARMANT předních francouzských a italských značek, jako je Nina Ricci, Millesia, Lise Charmel, Ravage, Lejaby, Rosapois, Huit, Cotton Club a Oroblu.

JANA BERG se narodila v roce 1972. Od dětství milovala umění a kresbu,proto se rozhodla ke studiu na průmyslové škole oděvní v Trenčíně. Tam v sobě objevila dosud nepoznané - úctu ke krejčovskému řemeslu. Této své lásce se věnuje již patnáct let. V Brně si otevřela svůj ateliér, v němž díky mravenčí práci týmu šikovných lidí vznikají modely té nejvyšší kvality.
Hlavním předmětem činnosti společnosti Jany Berg je výroba dámských a panských modelů se zaměřením na komplexní služby v rámci péče o zákazníka v oblasti oblékání. Ta obsahuje osobní konzultaci, vypracování návrhu pro klienta, zhotovení modelu a kompletní zajištění doplňků od spodního prádla přes košile až po kabelku či ponožky. Jana Berg o sobě tvrdí, že více než návrhářka je designérka a psycholožka. Zatímco návrháři dělají svou módu a pak pro ni hledají klienta, Jana Berg jde opačnou cestou. Má klienta a hledá vhodnou módu pro něj. Na prvním místě přihlíží k osobnosti: jaký má člověk styl, co dělá. Povídá si s ním o tom, co ho těší i trápí. Na řeči o oblečení pak stačí jen pár minut. &Saty podle ní nikdy nesmí přebít člověka. Mohou mu ale dodat sebedůvěru a pohladit jej na duši.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0466 s