Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.7.2022, svátek má Patricie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníLéčba humorem

23.05.2006     Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V nakladatelství Paseka vyšla útlá knížečka “Jak vyléčit fanatika“, po které sáhne každý, komu není lhostejný od nepaměti se táhnoucí boj mezi Palestinou a Izraelem. Nikdo se nemusí bát, že zabředne do složitých výkladů, které si stejně vyložil, nebo vykládá každý po svém.V roli spravedlivého diváka se autor Amos OZ, známý izraelský publicista, vyznamenaný mnoha cenami, neotřelým způsobem a se smyslem pro humor, zamýšlí nad humánní cestou z náboženského a politického extrémismu. Nečeká, že si oba státy někdy padnou kolem krku. Doufá však, že zvítězí rozum, a tak jako při rozvodu, kdy manželé zůstávají ve společném bytě, a ten byt je malý, se obě strany dohodnou, komu co připadne a kdo, jak a kdy bude přidělené části užívat. S vědomím faktu, že toto řešení neuspokojí všechny, ale jedná se o nadějnou cestu z muk, které oba státy prožívají. Kde Palestince utlačuje, ponižuje a perzekuuje izraelský vojenský režim a izraelský lid na oplátku prožívá terorizování krvavými útoky Palestinců.

A protože ještě prý nepotkal žádného usměvavého fanatika, který se nanejvýš vyznačuje sarkasmem, doporučuje oběma stranám přidat smysl pro humor a zasmát se samy sobě. Byl by to důkaz "vidění se očima druhých" a uvědomění si, že přestože si myslíme, jak jsme ctnostní a spravedliví a jak moc nám druhás trana ublížila, dostal by život veselejší rozměr. Humorem se prý člověk stává imunní nejen proti fanatismu, ale jakýmkoliv jiným útokům.

Věřím, že tato knížka pomůže mnohým objasnit složitou situaci palestinsko-izraelských vztahů a odpadne jednostranné odsuzování té či druhé strany.

Zdroj fotografie: www.paseka.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0354 s