Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.10.2020, svátek má Nina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12962
Komentářů: 11154


MěřeníDVD kapely Sto zvířat je na světě!

12.05.2006   Jan Kobera   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

10. května proběhl v pražském paláci Akropolis křest prvního DVD kapely Sto zvířat - a každý tak mohl přijít zjistit, jaký je výsledek rovnice, ve které figuruje 100 zvířat, 2 podzimní koncerty a spousta hostů.

V listopadu loňského roku pro kapelu vyvrcholila koncertní šnůra „Nikdy nic nebylo“ spojená s vydáním stejnojmenné desky – a to ve velkém stylu! Dva dny po sobě hostila pražská Akropolis „experimentální“ koncerty nestorů české ska scény, kapely Sto zvířat. Na každý z nich si kapela pozvala řadu osobností tuzemské hudební scény – zúčastnili se například houslistka Gabriela Demeterová, Daniel Hůlka, Marek Eben, Meky Žbirka, David Koller, bratři Homolovi (Wohnout), Saša Langošová (November 2nd), Marka Rybin (Gaia Mesiah) nebo Jarda Svoboda (Traband).

Jak v rozhovoru uvedl Petr Ostrouchov, kytarista a spoluautor hudby, kapela se rozhodla zakončit turné na „domácí“ pražské scéně nějakou „netradiční akcí vymykající se našemu normálnímu koncertnímu režimu“ a „naservírovat našim příznivcům na podzim koňskou dávku netradičních zážitků“. A o tom, že se záměr skutečně vydařil, se může každý přesvědčit právě na novém (dvoj)DVD – jeho základ tvoří záznam z oněch podzimních koncertů a nádavkem samozřejmě dostanete nějaká ta videa, fotogalerie a dokumenty z celé historie kapely, tak jak to má být.

Kmotry nového DVD s pro poetiku kapely příznačným názvem „Jste normální?“ se stali Meky Žbirka a Marek Eben, kteří DVD slavnostně pokřtili na koncertě desátého května – a to opět na místě činu, v pražské Akropoli. Každý z nich si se zvířaty samozřejmě i zahrál, po jedné svojí písni v trochu netradiční podobě se zajímavou doprovodnou kapelou...

Takže sečteno a podtrženo – DVD se štastně dostalo na svět a celá akropole se dobře bavila... a to je to, oč tu jde, nebo snad ne?

(zdroj fotografie: www.stozvirat.cz)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0517 s