Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníProč končí vztahy?

31.05.2006   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Láska začíná tím, že se člověk cítí sám, a končí tím, že po tom člověk touží.“ Je tento výrok, který patří L. N. Tolstému pravdivý? Jaké jsou příčiny rozpadu vztahu?

Mezi nejčastější důvody rozchodu se řadí: ochladnutí vztahu, odcizení partnerů a nedostatečná komunikace. Problém nastává také ve chvíli, kdy se u jednoho z partnerů objeví vlastnosti, které se dříve neprojevovaly. Z pochopitelných důvodů. Zezačátku se každý snaží jevit v lepším světle a i jeho protějšek svůj objekt zájmu vidí v lepších barvách. Když dva v sobě najdou zalíbení, tak přehlíží některé nedostatky jako např. málo společných zájmů, protichůdné názory nebo některé zlozvyky.

Vztah může končit i odloučením. Jeden z partnerů dostane pracovní nabídku popř. možnost studovat v zahraničí po delší dobu. Pokud ji přijme, postaví svůj protějšek před nelehký úkol. Ten se musí rozhodnout, zda-li bude svého partnera následovat či nikoli. Po zhodnocení priorit se jako zásadní problémy projeví:
1) možnost uplatnění v zahraničí
2) rodina
3) schopnost přizpůsobit se novému prostředí.
Jestli se necítí na to, aby se pracovně uchytil, nechce opouštět své nejbližší nebo má pocit, že by se v novém prostředí necítil dobře, tak následuje většinou rozchod. Vztahy na dálku se příliš neosvědčily a pokud je partneři zvolí, tak dochází k rozchodu později. Ne vždy, ale většinou ano.

Závažnější problémy vznikají tehdy, kdy se ve vztahu projeví násilí nebo problémy s alkoholem a drogami. Tyto potíže vznikají převážně na jedné straně a na tom druhém je, aby rozhodl, jak si s tím poradí. V případě násilí není co řešit. Jakmile na vás partner vztáhne ruku, je to varovné znamení. Některé ženy (ve většině případů domácího násilí jsou obětmi ženy) si říkají, že podruhé se to nestane. Ano, možná, se to už nestane a partner si svoji chybu uvědomí. V případě opakovaného napadení si ale nenamlouvejte, že se změní. Problémy s omamnými látkami mohou také někdy vyústit v agresivitu. Pokud vás ale nijak neohrožuje, můžete svému protějšku podat pomocnou ruku. Sice samozřejmě záleží na okolnostech, ale blízkost druhé osoby mu pomůže snáze se vymanit z problému.

Nikdo z nás nechce být sám. Pouze jen za určitých okolností. Ve chvílích, kdy si s někým nerozumí nebo když má pocit, že tomu druhému nemůže věřit. Ukončit vztah není jednoduché. Zejména tehdy, kdy si partneři sice nerozumí, ale zároveň tomu druhému nechtějí ublížit.

Foto: Atlas.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: lenka - 22.7.2006 - 18:12

jen slovo
ano tohle vse je pravda az na to,ze tady neni ani zminka o chronicke zarlivosti.k tolerantnosti vztahu patri i pravdomluvnost,zlozvyky se daji tolerovat v ramci prvotniho zalibeni.a mam takovy pocit,ze si prave nevice ublizi,kdyz spolu zustanou.preventivne si sednete a komunikujte ono to vyplave samo rychleji.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0412 s