Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 29.5.2023, svátek má Maxmilián 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13447
Komentářů: 11380


MěřeníPosvátné smlouvy

05.06.2006   Jindřiška Kodíčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

„Největší sílu člověka představuje schopnost se rozhodnout“.


Nová kniha se zabývá pochopením věčného boje pochyb a víry, prostupováním energetického působení do našeho vědomého počínání. Autorka využívá převážně psychologicko-filozofických učení o archetypech, jež prosazoval již Platon a mnohem později rozšířil C.G. Jung. Dále vychází z učení S. Freuda o složení osobnosti z pudového id „ono“, vědomého ega „já“ a superega „nadjá“ a nově ho transformuje do pojmu Posvátných smluv, smyslu života.

Je přesvědčena, že všichni jedinci uzavřeli dohodu, že se naučí používat sílu, kterou spatřuje právě v archetypech, moudře, odpovědně a s láskou. Na svých seminářích i v této knize nabízí možnost, jak vypracovat vlastní kola archetypů, dopátrat se podstaty osobnosti, prozkoumat daný vztah k zaměstnání, k postavení v rodině i širší společnosti nebo k tvořivosti, smrti a oběti. Každý člověk je do určité míry determinován i minulými životy. Jejich vzkaz však mnohdy nevidíme, přesto může obsahovat výklady a porozumění současných dění. Velmi často se tento jev demonstruje na lidech, jimž nehoda přeťala plány do budoucna, převrátila život na ruby. Tehdy zafunguje „pud sebezáchovy“, jinými slovy terapeutická síla Posvátné smlouvy a žene člověka přes poznání nových hodnot jiným směrem, kde najde své pravé naplnění. Někteří bohužel tak silnou psychiku nevlastní a zlá situace je zlomí. Zkoumání bytostného Já pomocí duchovního nástroje - Smluv pomůže člověku poznat sám sebe dříve, než tak učiní nehoda, tragedie, tedy zásah shora, jak se někdy říká.

Právě o to se snaží Caroline Myssová, významná představitelka energetické a holistické medicíny. Chce, aby lidé poznali pravý smysl svého života a zbavili se tak duševního neklidu, z něhož je jen krůček k depresím, únavě a fyzickým nemocem. Ve své knize nabízí podrobný návod a cvičení, jak určit své archetypy, jak se s nimi ztotožnit a jak jejich potenciál využít k obohacení sebe sama, k potlačení nectností, jež energii odebírají a k nalezení bytostně správného a uspokojujícího směru.
Kniha je určena především pro milovníky alternativních postupů, na kterých jsou ochotni tvrdě pracovat a věřit v jejich obohacující výsledek.

Knihu Caroline Myssové Posvátné smlouvy vydalo nakladatelství DharmaGaia v roce 2005.

Zdroj fotografie: www.dharmagaia.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.4025 s