Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.2.2024, svátek má Matěj 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníScary Movie – čtvrtý díl slavné trilogie přichází!

02.06.2006   Michaela Wilhelmová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Další díl vše parodujícího Scary Movie dorazil po rekordních amerických tržbách i do Čech… a nemusíte být filmovými znalci, abyste se zasmáli ostrému sletu narážek na jiné filmové hity.

Roztomilá blondýnka Cindy Campbell (Anna Faris) má velké ideály, nepříliš bystré myšlení a touhu pomáhat starým lidem. Její ušlechtilé cíle jí s až překvapivě velkou radostí pomůže naplnit agentura pro sociální péči. A tak Anna nastupuje jako ošetřovatelka ke staré paní (Cloris Leachman) do domu, kde všechno není „tak úplně v pořádku“.
Co však na tom, když hned vedle bydlí velmi milý, taktéž opuštěný (a stejně zabedněný) Tom Ryan (Craig Bierko). Spolu dokáží čelit i mimozemské invazi, která začíná jako zvláštní, téměř fekální bouře a vyústí ve smrtonosný iPod (a poté z Války světů známé Tripody). Při své cestě za tajemstvím, které může zhoubný útok zastavit, se setkává se svou dávnou kamarádkou Brendou (Regina Hall), jejíž životním cílem je sex, sex, ale také sex. Jak se ukáže, nemá tento Brendy rys pouze negativní důsledky…

Hlavní vývojová linie se drží připodobněna Válce světů, ale odběhneme i do věrné parodie již o něco staršího snímku Vesnice. Ušetřeny nezůstaly ani filmy jako Nenávist, Hra o život, Million Dollar Baby, Hostel, Zkrocená hora atd. Infantilního prezidenta Spojených států si zahrál v komediích provařený Leslie Nielsen (kterého jste mohli vidět jak v minulém dílu Scary Movie, tak v komediích Utopenec na útěku, Agent WC 40, Bláznivá střela a další) a menší roli dostala i okouzlující Carmen Electra - slepá dívka z Vesnice, poněkud nebezpečná se svou holí a občas se pletoucí, pokud jde o umístění jejího domku a k němu příslušející toalety.

David Zucker si zrežíroval Scary Movie podruhé, prvně tomu bylo u třetího dílu a není sporu, že to byl právě on, kdo zvedl návštěvnost tohoto snímku. Ve filmu je opět mnoho míst, na kterých se zasmějete, ačkoliv jste třeba parodovaný film neviděli. Dokonce lze pozorovat i celistvější dějovou linii, dobré efekty, ale vtipné dialogy leckdy sklouzávají k trapnosti a herecké výkony nejsou zrovna oslňující (což, na druhou stranu, u tohoto žánru zase tolik nevadí). Máte-li rádi bláznivé komedie a předchozí Scary Movie, bude se vám líbit i tento díl. Intelektuálně zaměřeným konzervativcům ho samozřejmě nedoporučuji.

SCARY MOVIE 4
Režie: David Zucker
Scénář: Craig Mazin, Jim Abrahams, Pat Proft
Producenti: Robert K.Weiss, Craig Mazin
Hudba: James.L.Venable

Hrají: Anna Faris (Cindy Campbell), Regina Hall (Brenda), Craig Bierko (Tom Ryan), Leslie Nilson (prezident USA) a další
Fotografie: www.falcon.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Tereza - 2.6.2006 - 10:17

Vím, že se to objevilo i na plakátech, ale není snad třeba přebírat každý nesmysl - "čtvrtý díl trilogie"???

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0335 s