Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníŽabí muž z Kjóta

23.06.2006   Michaela Wilhelmová   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Improvizace zpravidla hýří vtipem. Někdy bývají až „praštěné“ a překypující originalitou. Žabí muž z Kjóta splnil všechny tři vlastnosti a to i přesto, že se v mnoha různých rolích střídal stále tentýž muž.

Pražské divadlo Rubín hostilo na svých malých a alternativně vypadajících prknech, která znamenají svět, divadlo Demago. Konkrétně jednoho Žabího muže z Kjóta.
Improvizované představení začalo odvíjet svou dějovou niť v americké kanceláři, kde syn slavného Perryho Masona odhaluje všem v čekárně sedícím (tj.nám, publiku) vyřešení svého prvního velkého detektivního případu – konkrétně smrti své matky, kterou sám zabil. Letadlem se mladý Perry přepravuje do Kjóta a seznamuje se se stevardem Kálím. Kálí je vynikající a obětavý muž (později neváhá z letadla shodit vlastní ledvinu, aby Perrymu poskytl maso k ukázce amerického stylu jídla), pomineme-li ovšem jeho zvyk z letadla za letu káleti.
Perry si užívá asijské kultury, ale prožívá frustraci ze stylu zdejšího jídla. Jako správný Američan se domnívá, že k jídlu mu bude stačit jen jedna hůlka, ale k jeho zděšení na hrůznou rýži nestačí. Rozhodne se proto k činu, hodného svatořečení – naučí jíst Asijce příborem!
Od jeho mise ho však zdrží žena. A to ne jen tak obyčejná. Žabí královna, kterou v lidskou podobu uvrhl svým polibkem. Stačí jedna noc vášně a všechny stěny se lepí pod nánosy vajíček. K neštěstí celé, zatím nevylíhnuté rodiny, královna matka umírá nezáviděníhodnou smrtí. Školní výprava v podobě malých nezbedníků nafoukne nebohou žabí královnu, až praskne. Mladík tedy sbírá většinu svých dětí ze zdi a odchází splnit do buddhistického kláštera svůj závazek – naučit zdejší kulturu jíst příborem.

One-man show Žabí muž z Kjóta je sletem inteligentních vtipů, podávaných na pozadí alternativní scény až do roztrhání těla. A to, ač v menší míře, doslovně – tekla totiž i pravá krev.

Zdroj fotografií: http://travelphoto.ifotovideo.cz/photos/ - photos2004, www.apexcomp.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s