Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 26.2.2021, svátek má Dorota 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 504
Registrovaní čtenáři: 513
Publikovaných článků: 13021
Komentářů: 11212


MěřeníPřijeďte pobejt

30.07.2003   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mám hodně známých rozsetých po celé republice a občas je zvu k nám do Neratovic. Při té příležitosti vychvaluji Mělník, Veltrusy a spoustu dalších pěkných míst. Většina na pozvání reaguje úsměvem a poděkováním, ale raděj návštěvu odloží na obligátní „někdy“.

Možná, kdybych bydlela jinde, náš byt by přetékal hosty, ale nechvalně chemicky proslulé jméno Neratovic je všechno jen ne lákadlo pro turisty. Často musím vysvětlovat, že se skutečně z okna nedíváme na Spolanu, že bydlíme v celkem hezké a hlavně Spolaně vzdálené části města.

Nevím, zda by Neratovicím pomohla středočeská obdoba Woodstocku, nebo mezinárodní atletické závody, ale určitě by městu nějaká společensky významná akce, která by přitáhla návštěvníky odjinud, prospěla.

Nejsem člověk čekající se založenýma rukama, ale bohužel nemám dost prostředků zatraktivnit Neratovice výstavbou repliky středověkého hradu, či barokního zámku. Přesto není nic ztraceno. Místní tamtamy pravidelně roznášejí všelijaké „zaručené“ zprávy o budoucnosti a. s. Spolana. Pokud zvítězí ony pesimistické vize, může být ze Spolany jednou docela originální a turisticky zajímavý skanzen.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: tamtam - 30.7.2003 - 15:22

Naše Spolana je pevná, soudruzi !
A co LAO ? To se nám jen zdálo ?

Od: Lenka - 30.7.2003 - 17:40

Kdo za to může?
Nevím,kdo by se chodil dívat do chemičky jako do skanzenu.Když byl ve Spolaně den otevřených dveří,nával zrovna nebyl.A co to znamená-společensky významná akce?

Od: Rezi - 30.7.2003 - 20:31

Nehledám viníky, je to jen konstatování a nakonec, když člověk chce něco dělat, aby se nedívalo na Neratovice jako na chemickou díru, kde chodíme v maskách, tak dostane ještě od patřičných pěkně klackem pod nohy, aby si to včas rozmyslel, trochu začarovaný kruh.

Od: Rezi - 30.7.2003 - 20:34

Ale asi kdo vytrvá, snad vyhraje, nevím...

Od: PetN - 31.7.2003 - 1:48

to: Rezi Nemam ten pocit, ani zkusenost, ze by tady nekdo nekomu hazel klacky pod nohy... Skutecne jsi to zazila? to: tamtam nerozumim.... :o(

Od: Rezi - 31.7.2003 - 7:40

To PetN
To PetN-tady nejde vůbec o mou osobu. Asi tak. Ale vydalo by to na slušný článek. Ale dál se tím zabývat nehodlám.

Od: anonym - 31.7.2003 - 19:12

Uvidíme. Jen doufám, že ve skanzenu nebude chemický bar, který by čerpal z místních zásob. Možná, že lepší by bylo napsat na vlastní nebezpečí a adrenalinoví šílenci by měli nový druh sportu :))))))))

Od: PetN - 1.8.2003 - 1:19

To: Rezi...
Promin, nechtel jsem aby to vyznelo konfrontacne a nehodlam o teto veci polemizovat v teto diskuzi!!! Muzes mne, prosim, kontaktovat na emailu??? Ja si myslim, ze je skoda se tim nezabyvat !!!

Od: P2 - 1.8.2003 - 2:22

to Petn: Hej, ty že si to ostré perko?!?. co to tady nacvičuješ? Mám ti snad připomenout, co je Rezi zač? Po roce od nastěhování do Nera stihla sjet M. picošku, Alchymystu, knihovnu, starýho i novýho starostu včetně osazenstva radnice, většinu hospod, nedostatek míst pro "intelektuály", Nerabus, Spolanu, Divadélko Lípa atd atd... O čem chceš polemizovat? Všechno je špatně přece. S kým se to tady bratříš, kamaráde?!? jednou pro vždy: Rezi se čte pro zasmání a ne abychom s ní rozvíjeli diskuse, more. No, snad mi to zítra u pivka objasníš...

Od: Rezi - 1.8.2003 - 7:45

P2-ty už máš tmu před očima a čteš asi nevyřčené mezi řádky. V rubrice Kam za jídlem - hodnocení je ode mě jen jeden příspěvěk, Alchymistu asi máš rád, tak se omlouvám, že jsem se dotkla Tvého oblíbeného podniku (já už nejsem v pubertě, tak mi to nesedlo). O novém starostovi jsem neřekla křivého slova, najdi mi ten článek zde, budu ráda (možná už zapomínám). Nerabus? Za co sjíždím Nerabus? Díky němu jezdím do práce...Spolanu? A kdo Spolanu chválí? Asi ty u toho obligátního pivka. Všechno není špatně, ale když někdo nevidí dál a hlouběji než na dno svého půllitru na Koupáku (ten Ti leží v žaludku asi nejvíc, ale trvám na svém, že pivo tam mají hnusný a říká to spousta lidí, akorát se to neodváží asi říct přímo oné "základní pivní partě"), tak nevím, o čem se bavit. Ale prosím o jedno, příště, až budeš bilancovat mé hříchy, pořádně si to aspoň ověř.

Od: Anna Spěváčková - 1.8.2003 - 9:00

Už jsem o tom přemýšlela
Každé měst, skoro, má nějaký festival, -fest aj. Přemýšlela jsem o tom, čím "zviditelnit" naše město a hlavně nabídnout lidem nějakou zábavu. Napado mě, že by na počest loňských povodní mohl být vě městě pořádán "Chlorový festival". Vše ve znamení chloru. Běh zamořeným územím, král Chloru, a pod. No jo, už vidím, jak se někdo ťuká do čela. Lepší než nic. Nebo "Přehlídka grafittáků". Plánovaně jim vyhradit kusy výměníkových stanic a ukaž co dovedeš. Třeba jim přispět na barvy. Ale obávám se, že už to někde je.

Od: Rezi - 1.8.2003 - 9:26

Já nad tím přemýšlím pořád
No máme fesťák na Koupáku, ale ten je spíš pro lidi, co poslouchaj rockovou muziku, což je poměrně úzká oblast, chtělo by to něco, aby to přitáhlo pozornost všech.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2196 s