Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.11.2023, svátek má Zina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13619
Komentářů: 11402


MěřeníTemný Sebaus

13.07.2006   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Starověký Egypt je civilizovaným státem, prosperujícím pod rukou krásné a inteligentní Hatšepsut. Ale stejně jako dnes, i zde se krade. Když však dojde na posvátné hroby faraónů a zmizí i několik chrámových dívek, nasadí na případ královna svého nejlepšího soudce – Amerotkeho.

Generála Sutena, slavného vojevůdce, v nepřátelském zajetí zavalili Libijci do jeskyně plné prudce jedovatých rohatých zmijí. Pravděpodobnost, že tyto muka přežije, byla minimální. On však vydržel po dobu osvobození sedět bez hnutí a zmije ho proto neuštkly. Z tohoto hrůzného zážitku si odnesl doživotní paranoiu. Jaké překvapení, když generála našli mrtvého ve vlastní ložnici, uprostřed klubka těchto hadů! Snažil se vyrovnat se se svou noční můrou, nebo šlo o vraždu?

Nejschopnější soudce Egypta, Amerotke, má nelehký úkol – objasnit smrt generála Sutena, ke které mu brzy přibude i několik rafinovaných loupeží v hrobech faraónů. Zdálo by se, že soudce a jeho beznosý pomocník - trpasličí Šufoj – toho již mají nad hlavu. Ale nebyla by to správná detektivka, aby neštěstí nebrala konce. Z Isidina chrámu kdosi unese hétery – panny zasvěcené bohyni – a jak se zdá, jedno souvisí s druhým.

Krůček po krůčku se Amerotke dostává ke spiknutí profesionální zločinné bandy, nesoucí název démona: Sebaus. Kdo však tuto tlupu vede? Sami bandité se neznají mezi sebou a svého vůdce ani neviděli. Je to muž, žena, nebo oba dva? Záhada se vrší na záhadu a prolínání akčním dějem, kdy jde o život každému, kdo ví víc, se brzy dotkne i samotného soudce. V ohrožení života Amerotke pomalu rozpřádá zapletené klubko zločinů a zrady, v naději, že dokáže oddělit falešné stopy od pravých a v mystických náznacích rozpoznat cestu k pachatelům.

Paul Doherty je autorem již několika detektivek z dob starověku. Mimo Říma a Číny se věnuje hojně i Egyptu. Se soudcem Amerotkem se čtenáři mohli setkat již v knihách Před tváří Amonovou, Smrt Horových služebníků, Setovi zabijáci, nebo v knize Vraždící Anubis. Nejnovějším kouskem do sbírky milovníků starověkých detektivek jsou Mstitelé bohyně Isis. Vychází v nakladatelství Metafora.

Paul Doherty - Mstitelé bohyně Isis
vydává Metafora, ISBN 80-7359-023-9

Zdroj obrázku - www.metafora.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0225 s