Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníPraha za zvuku sirén - Karlín v noci a v ráno

13.08.2002   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Dnešní noc jsem strávila v Karlíně v hotelu Hilton, kde jsem zaměstnána. Zatímco již okolo 23 hodiny v noci se rozhodlo o evakuaci této čtvrti a v ulicích se objevili policisté a autobusy, v hotelu jako by se zastavil čas a jako by v něm tu chvíli nebyla přes tisícovka hostů a stovky zaměstnanců.


Ráno nepřineslo ani optimistické zprávy, ba ani jakoukoliv informaci, kdy a jak se bude osazenstvo hotelu evakuovat. Média utěšovala, že zatím doprava, kromě metra trasy C v části Holešovice-Florenc, jezdí. A tak jsem vyšla plna obav k stanici metra Florenc. Dopravu řídili policisté v pláštěnkách, vydatně pršelo, jen s velkými obtížemi se dala přejít silnice, tramvaje jezdily jedna za druhou, zlověstně cinkaly, ze všech stran se valila auta a do toho projížděly autobusy. Nedá se to popsat jinak než absolutní chaos. Výstup z metra trasy B byl uzavřen, muselo se do něj přecházet z trasy C, která na Florenci končila. Z ampliónů zněla informace o náhradní dopravě, ale na stanici stálo jen spousta zmáčených lidí a autobus nikde. Policista nás ubezpečil, že by měl jezdit, ale v jakých intervalech a zda je autobusů dostatek, pochopitelně přesně říci nemohl, navíc se Karlín pro dopravu postupně uzavírá a za pár hodin bude pravděpodobně pod vodou.
Většina obyvatel Karlína již opustila své domovy. Před dveře místních firem a obchodů stavěly lidé pytle s pískem. Na Karlínském náměstí stály evakuační autobusy a metro B stanicí Křižíkova jen projíždělo. Prahou zněla siréna a amplion vyzýval obyvatelstvo k ostražitosti. Do toho všeho stále pršelo a obloha se černala. Nakonec jsem se domů dostala.
Hodiny ukazují právě třináct hodin. Voda už zaplavuje příbřežní části Karlína a v hotelu Hilton, kdy Česká televize intenzivně vyzývá občany k opuštění centra a všech krizových míst u Vltavy, se vůbec nic dramatického neděje. Zaměstnanci hotel nesmí opustit a pouze hosté byli vyzváni k dobrovolné evakuaci. Hilton si jako malý ostrůvek v Karlíně žije svůj vlastní život a přitom riskuje,že zde lidé mohou zůstat několik dnů odříznuti od vody, elektřiny a jakékoliv pomoci.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0211 s