Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 7.3.2021, svátek má Tomáš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 505
Registrovaní čtenáři: 514
Publikovaných článků: 13027
Komentářů: 11223


MěřeníFučík to neřešil, neřešte to taky

21.07.2006   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Přiznávám, že snad od chvíle, kdy jsem se začala intenzivněji zajímat o opačné pohlaví, neustále přemýšlím o svých vztazích. Kdo je nastaven podobně, dá mi jistě za pravdu, že neexistuje nic příšernějšího, než když našinci stále šrotuje v hlavě – jak to dopadne, co tím mínil apod. Přitom nepřijdete vůbec na nic, a až samotný čin ukáže výsledek, což ale nebrání tomu, aby člověk o něm předem spekuloval.

Julia Fučíka známe jako autora Reportáže psané na oprátce. Komunistický režim z něj vytvořil modlu a vzor pro mládež. Bohužel nám tehdy ale nesdělili, že modla oplývala nebývalým charismatem, a z těch důvodů se těšila pozornosti dívek a žen, čehož celkem bez skrupulí využívala. Takže do výčtu Fučíkových „úlovků“ měla náležet i Olga Scheinpflugová (herečka a vdova po Karlu Čapkovi), či noblesní dáma a spisovatelka Marie Pujmanová. Fučík zvládl oblažit nejedno srdéčko i tělo mladé umělkyně a intelektuálky předválečné Prahy.

Fučíkovský příběh jsem vyprávěla při cestě do strmého kopce na Šumavě mému kamarádovi, vstřícnému a spolehlivému jedinci, jehož občas vytrhne ze stereotypu drobná milostná eskapáda. Až na výjimky se ale jimi více nezabývá a dokonce ani jeho stálá přítelkyně ne. Uměl si to opravdu zařídit. Na Fučíka stejně nemá. Ačkoliv se z nás pot jen lil, začala jsem s ním rozebírat, jakým způsobem a na co Fučík ženy tzv. „balil“. Jedno je totiž spojuje, Fučík i můj kamarád se narodili ve znamení Ryb. Tudíž kamarád vydedukoval, že v každém případě Fučík neřešil. Neztrácel čas tím, aby se zaobíral svou psýchou a prožíval citový otřes v momentě, kdy románek skončil. Pro něj třeba skončil a „šlo se dál“. Fučík také mohl klidně fungovat coby utěšovatel zhrzených žen, odkopnutých či zanedbávaných svými partnery. Každopádně musel disponovat šarmem a především nezdolnou energií, neboť i při těchto aktivitách zvládal psát literární studie, hádat se s manželkou Gustou, jež ho prý doma zamykala a on jí pak utíkal za jinými dívčinami oknem. Naštěstí bydleli v přízemí, nebo v prvním patře (přesně to již nevím), proto jeho útěky nedopadly tragicky.

Na vrcholu kopce jsem se z Fučíka přesunula tématicky na své citové trable, kamarád ale zamrkal očima a výhružně sykl : „Pamatuj si jednou provždy heslo - Fučík!“ Když jsem klopýtala dolů, snažila jsem se nahlas utěšovat, že možná Fučík recitoval ženám básně, přesto mě kamarád usadil, že s tím mnoho cirátů asi nenadělal. Po návratu do Prahy jsem se uchýlila k tomu, co činím obvykle, začala jsem znovu pitvat, co se stane a co se nestane, a dopracovala jsem se až téměř k vlastnímu sebezničení. Naštěstí mi dorazila esemeska a v ní stálo pouhé – Fučík. A tak jsem se vzmužila a dotyčnému oznámila, že normální lidé se spolu prvně vyspí a pak řeší, co bude dál. A že dávám přednost praxi před teorií. Poté jsem si marnivě koupila cinkající náramek na ruku a uvědomila si, že když se člověk přestane v některých věcech vrtat, velmi se mu uleví.

A pokud by i vás někdy napadlo, že budete s dalšími padesáti přáteli konzultovat, co s tím a oním chlapem, nebo s ženou, vzpomeňte si na Fučíka.

Zdroj obrázku: wallstreet.sk


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Renata Šindelářová - 21.7.2006 - 7:47

Já jsem tedy Ryba a taky řeším. :-)
Obecně bych řekla, že řeší víc ženské než chlapi. My jsme takové "rozebírací" a chlapi tomu často nerozumí a působí, jako že jsou v tomto směru v pohodě. To je však jen zdánlivé, protože důvod "neřešení" nemusí vždy souviset s optimismem, ale s jakousi duševní slepotou (sobectvím). Zkrátka, když to uzavřu, neřešit ano, ale jen z důvodu vnitřní spokojenosti a pozitivismu.
Další otázka je, zda se takovému přístupu dá naučit...?

Od: Martina - 21.7.2006 - 8:31

O tom to celé je- neřešit z důvodu vnitřní spokojenosti a pozitivismu. Nevím, jestli se to dá naučit, ale podle mě přijde jednoduše zlom, kdy si našinec řekne - a dost- kam mě ten a ten přístup dovedl.Musí se to zkusit jinak. Ovšem my váhy jsme taky řešící, protože pořád nad něčím přemýšlíme, a hledáme tu nejlepší variantu. Ale Fučík.-)

Od: Petra Nachtmanová - 22.7.2006 - 0:43

ahoj
Tak to já Śtír řeším většinou až pozdě, takže na první setkání neřeším a jsme pozitivní, ta "dramata" si uvědomuju až později a to už se nedá nic řešit:)) super článek! I jsem se zasmála.

Od: Martina Bittnerová - 22.7.2006 - 0:46

Petra - díky, bylo to psáno s nadsázkou a lehkým perem.-)
My váhy řešíme dopředu, a ... je to nanic. Takže Fučík.-)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0692 s