Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníVítr dálek

01.08.2006   Kateřina Švagrová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Plavbu na moři si představujeme přdevším jako prázdninové hledání dobrodružství, ale může znamenat mnohem víc – hledání smyslu života, hledání sebe sama.

Manželé Michael a Gail jsou stejní jako mnoho jiných mladých dvojic. Pracují, aby zabezpečili rodinu, postupují v kariéře, šetří na věci nabízející dnešní zmodernizovaná společnost a spřádají plány do budoucna.

Stále více ale pociťují, že jim v životě něco chybí. Sami nedovedou to NĚCO pojmenovat, ale najednou zjišťují, že nevědí, proč se honí za kariérou a penězi, jaký to vše má vlastně smysl. A především poznávají, že ztrácí jeden druhého, svoji lásku, životního partnera.

Celý svůj problém vyřeší netradičním a dobrodružným způsobem – za našetřené peníze koupí loď a vydají se na cestu do neznáma, hledáním nových koutů světa a především za nalezením sebe sama a svého štěstí. Společníka jim na jejich objevné plavbě dělá zvláštní dar od stárnoucího knihkupce, který jim mnohokrát pomůže.

Tato útlá kniha má velmi poutavý děj, i když pro uspěchaného člověka někdy trochu naivní. Přesto velmi upoutá a určitě bych ji doporučila všem, kteří se rádi nechají unést sněním nebo stojí před nějakým rozhodnutím. Pokud nepatříte ani do jedné skupiny, ale máte rádi jakékoliv knihy, myslím si, že vás četba tohoto příběhu rozhodně nezklame.

Autor, peruánský spisovatel Sergio Bambarén, se narodil roku 1960 v Limě, několik let žil a studoval v Americe a nějaký čas strávil také v Austrálii. Sem ho život zavedl především díky jeho lásce k moři a surfování, kterému se věnuje od mládí. Moře se také stalo hlavním „hrdinou“ jeho děl, kterých se po světě prodalo více než 12 miliónů. Stylem psaní ho často přirovnávají k neméně známému Paulu Coelhovi.

Zdroj foto: www.metafora.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0301 s