Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 1.3.2021, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 504
Registrovaní čtenáři: 513
Publikovaných článků: 13022
Komentářů: 11216


MěřeníKamarádky? Vyhubit a všechny!

11.08.2006   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Téměř každá žena má kamarádku, tedy takovou, které špitá svá tajemství a svěřuje se svými starostmi. Tento typ kamarádky považuji za nesmírně důležitý, ba přímo nezbytný. Bohužel vedle těchto důvěrnic nám život přináší i jiné typy žen, jež by mohly, či spíše původně měly aspirovat rovněž na titul blízké osoby. Ovšem v těchto případech se celý proces budování důvěry obvykle někde zadrhne a z přátelství zbude jen hezká původní myšlenka. Možná to bývá tím, že zmíněné dívky poznáváme coby přítelkyně svých kamarádů, či coby kamarádky našich partnerů.

Přiznávám se, že zvláště v dobách mých naivních "nácti letech" jsem ke kamarádkám mých milenců a kamarádů přicházela se srdcem na dlani a úsměvem na rtech. Odezva na druhé straně se různila, většinou to končilo pomluvami a intrikami proti mně samotné. Trvalo opravdu dalších několik let, než jsem pochopila, že ačkoliv se ona děvčata tváří jako dobré „kámošky“, ve skutečnosti ve mně spatřují nekalou konkurenci, jež by je snad mohla o dotyčného muže připravit. Fakt, že s ním třeba právě chodím, je už příliš netrápil. Nicméně i mezi nimi jsem objevila pár příjemných dívek, s kterými bych i dnes s chutí poklábosila u kafe. Ty ale zůstávaly trvale v menšině, protože většina žen k mému zděšení trpěla stihomamem – všichni muži ze mě musí klesnout na kolena. Můj kamarád tvrdí, že v tom tkví podstata ženství a že bych měla bojovat stejnými zbraněmi. Když jsem tuto problematiku probírala ve svém okolí, tak se rozdělilo na dva tábory – muži se domnívali, že my ženy přeháníme, a naopak téměř každá žena si vzpomněla na nějakou skvělou historku s „vypečenou kamarádkou“.

A co na to odborník?

Paní psycholožka Novotná mi sdělila: „ Myslím si, že v přátelství je důležitá vysoká míra respektu. Položme si však otázku, zda opravdové přátelství mezi mužem a ženou je reálné. I sama životní praxe ukazuje, že se často jeden z dvojice kamarádů do toho druhého zamiluje, nebo si na něj alespoň tzv. myslí. Podotýkám, že je to zcela přirozené a normální vyvrcholení sblížení mezi dvěma lidmi. Pokud jej ten druhý však překvapí tím, že si najde jiného partnera, může to cítit jako zradu a v důsledku to „dá pocítit“ partnerovi, nebo partnerce, který se z úhlu pohledu zamilovaného vlastně vetřel mezi ně. Potom může nastat to, co jste uvedla, a to intriky a pomluvy, místo nějaké rozumné domluvy. Ale přiznávejte city muži, když vám představí svou novou lásku. Na to reagují obvykle ženy dvěma způsoby, buď se onu dívku snaží pomluvit přímo partnerovi – svému dosavadnímu kamarádovi, vytahují domnělé nevěry apod., ale na toto málokterý muž slyší, a nebo s hysterickým úsměvem pronášejí, že je kouzelná a jak jí mají rádi, a za jejími zády kují pikle. Jen opravdové dámy ustojí tuto situaci s noblesou. Takže jediné, co bych chtěla ženám vzkázat– chovejte se i v tomto případě jako dámy. “


Historky z podsvětí

Škoda, že si vzkaz paní psycholožky nemohla přečíst před mnoha lety jistá Dita, kamarádka mého tehdejšího přítele. Tuto drobnou a půvabnou blondýnku stihl ve dvaadvaceti osud svobodné matky, a proto se můj rytíř rozhodl ji pomáhat. Brával ji občas do společnosti, a Dita ho za to chválila coby výborného kamaráda. Ač jsem byla tenkrát nezkušené kuře, něco mi na Ditě nehrálo. A proto jsem jednou vyslovila nesmělou domněnku, že Dita má asi vyšší cíle než sobotní večer na diskotéce. Tím jsem podle něj Ditu pošpinila. Ovšem kupodivu mého přítele vize o čistotě Ditiných úmyslů přešla v okamžiku, kdy se dopustila drobné chyby. Na vesnické oslavě se lehce ovínila a přítomným prozradila, že má spadeno na mého přítele, a pak barvitě vylíčila, jak ho již vidí ve svém loži. Jelikož můj přítel žil ve stejné obci, dozvěděl se o Ditiných záměrech hned druhý den. A s Ditou přátelství ukončil. Když si vzpomenu, jak mi poté trudně líčil, co mu ta ošklivá Dita provedla, ještě teď se musím smát, vždyť jsem něco podobného tušila.

Dokud se podobné Dity nacházejí za plotem, a proto vás k nim nepoutá žádná povinnost, dají se s trochou trpělivosti snést, ale v případě, že se vám Dita usadí přímo v příbuzenstvu, chce to pevné nervy. V naší rodině se objevila po boku mého bratrance, s nímž pěstuje snad již dvanáctiletou známost. Trpělivost s ní jsem ztratila již dávno, a s určitým despektem si vybavuji i naše seznámení. Od toho mého prvního úsměvu a podání ruky mě nemá ráda. Naše Dituška celých dvanáct let doufá, že si jí jako zdravotní sestru vezme nějaký doktor a bratrance inženýra bude moct poslat zpět k mamince. Navíc Dita se řadí k ženám, které si musí permanentně dokazovat, že po ní všichni muži v okruhu deseti kilometrů šílí. A dokáže se vandrovat i do manželů svých příbuzných, jednoduše na ostudu tohoto ražení je nadstandardně vybavená. Několikrát jsem jí zažila „ v akci“, a nedivím se, když ji švagrová mého druhého bratrance celkem razantně dala najevo, že ať jde oblažovat jiného muže a ne jejího legitimního manžela. Nicméně Dita muže miluje, ženské v podstatě nenávidí, jsme totiž podle ní konkurentky. Takže vydat se na rodinnou oslavu s Ditou znamená se v duchu předem omluvit přítomným zadaným ženám, jež si vezmou sebou své partnery. Nejkrásnější na celé věci je, že existuje ještě Dita starší, tj. její matka, která se chová naprosto totožně. Naposledy své umění testovala na příteli mé matky. Obě Dity se umí výborně přetvařovat, tudíž když se snaží, oblaží mnohou nebožačku pocitem kamarádství, to jí však přejde okamžitě, jakmile to začnou, lidově řečeno, zkoušet na jejího chlapa.


Kdybych měla celou problematiku shrnout, povím jediné, dobré kamarádky jsou skvostné bytosti, jichž si nelze nic jiného než vážit. A ty ostatní nechme „zhynout“ jejich vlastními nečestnými praktikami. Přestože muži mají v tomto směru méně rozpoznávací schopnosti a ze začátku vám proto budou vyprávět, jak dotyčné křivdíte, velmi záhy pochopí, že s někým, kdo vás nerespektuje, se přátelit můžete jen těžko. A já všem přeji, aby ten okamžik pochopení nastal co nejdříve.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0726 s