Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníNostalgie se Christině vyplatila

28.08.2006   Pavla Králová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zatímco Britney čeká už své druhé dítě, tloustne a v marné snaze se zase alespoň trochu líbit si barví vlasy na černo - zkrátka dělá samé zoufalé věci a neprožívá asi právě nejlepší období svého života, její odvěká rivalka Christina Aguilera se zdá být v naprosto protikladné situaci. Je šťastně vdaná a nedávno jí také vyšlo dvojalbum, pojmenované "Back To Basics", které je právem chváleno renomovanými kritiky.

Tenhle "Návrat K Základům" si nenechte ujít! Zdá se, že se Xtině společně s producenty konečně podařilo najít polohu, která jí nesmírně sedí. Nepůsobí zbytečně vulgárně, jak to u ní bývalo zvykem, ale stále je to ona, s tím vyníkajícím zlatem v hrdle. Po tomhle albu se z ní stal skutečný diamant.

Takový diamant, na který se těžko některá ze současných popových ikon bude dotahovat. Důvod je prostý - jde o ten výjimečný hlas. Co se týče hlasových dispozic, mohla by se jí přiblížit snad jen Mariah Carey, ale ta zase nemá to ostatní, co má Christina. A i kdyby se přece jen Britney podařilo vrátit, Xtině se po téhle stránce zkrátka rovnat nemůže. Dokud Aguilera zpívala "What A Girl Wants" nebo "Can´t Hold Us Down", dotud bylo soudné tyhle dvě "barbínky" srovnávat - i když co se týče hlasu, byl rozdíl vždy patrný. Na tomto albu ale Xtina rozkvetla a ukázala, že umí zpívat nejen sladké písničky, nebo balady, v čemž jí kdysi Britney dokázala směle konkurovat.

Tenhle Aguilerin tah byl jistě velice dobře promyšlený, vždyť nostalgie Robbieho Williamse na albu "Swing When You Are Winning" po starých Sinatrových melodiích mu dosud vynesla největší jmění. Desky se ze všech jeho počinů prodalo po celém světě nejvíce. Že by ve světě zavládla nostalgie po starých dobrých časech a romantické vzpomínání by nebyla jen přednost Čechů, projevující se ve sledování komunistických seriálů? Možná. V tomhle případě to ale není na obtíž. Narozdíl od Williamse, který "pouze" přezpíval staré hity, se Aguilera hudbou minulosti pouze inspirovala.

Produkci obou desek si mezi sebe rozdělili DJ Premier a Linda Perry. Celkem zde naleznete 22 písní, inspirovaných hudbou 20. až 60. let 20. století, zároveň ale obohacených o nové, moderní prvky, včetně těch hip hopových. A nudit se při poslechu určitě nebudete!

Mě osobně album dostalo od začátku do konce a stalo se tak snad první věcí, která mě o prázdninách neunudila k smrti. Právě naopak! Christinu jsem nikdy moc ráda neměla, tahle deska mě ale donutila tenhle postoj přehodnotit. Myslím, že je natolik dobrá a dotažená, že se najde jen opravdu málo lidí, které neuspokojí. Nenachází se tu pouze několik zásadních hitů, na kterých by byla celá deska křečovitě vystavěná, jak tomu často bývá, oba nosiče tvoří komplexní celek a úroveň hitů neupadá, jak je také nechvalně proslulým zvykem některých interpretů. Naleznete tu pomalé písně, vhodné k poslechu v depresivních podzimních dnech stejně jako "rozjuchané" písně typu "Ain´t No Other Man". Na tomhle dvojalbu si jistě každý posluchač najde tu "svou zamilovanou", prostor totiž dostalo mnoho různých výrazů.

Kromě pilotního singlu "Ain´t No Other Man", který již dnes dobývá přední příčky hitparád se tu skrývá opravdu velký potenciál hitů jemných, půvabných, upřímných, stejně jako hravých a sexy. Mě velmi zaujala například píseň "Oh Mother", "Slow Down Baby" nebo "Still Dirty", ale jak říkám, tu svou oblíbenou si tu najde každý a to, co se nebude vyloženě líbit, rozhodně neurazí.

Album v Evropě vydala 10.8.2006 společnost Sony BMG.

Ukázky k dispozici zde

Oficiální stránky zpěvačky


Zdroj fotografií: www.osobnosti.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0315 s