Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníRok je vlastně celkem dlouhá doba

26.08.2006   Pavla Králová   Próza   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Každý z nás se jistě někdy ocitl v situaci, kdy mu scházely finanční prostředky. Mně se to stalo celkem nedávno, po jisté nešťastné události, kdy se mi podařilo utopit můj milovaný Razr od Motoroly a potkalo mě ještě několik neradostných okamžiků. Nedostatek jsem se rozhodla řešit po svém.

A jak už tomu tak bývá, i když jsem si řekla, že budu šetřit, nebudu nikam chodit, nic si kupovat a snad tak dám získaný deficit do pořádku, se ukázalo, že to tak být nejspíš nemůže. Vrátila jsem se ze Šumavy a všichni mí přátelé mě chtěli vidět. V kavárně na dámské jízdě, v pizzerii na třídním srazu atd.

A tak jsem se rozhodla jednat. Přemýšlela jsem, kde ty potřebné peníze mohu tak narychlo sehnat. Pak jsem se zahleděla do polic své knihovny a vytáhla odtud několik nepotřebných, ale naprosto neopotřebovaných knih a dvě učebnice. Zamířila jsem s nimi s kamarádkou po bohu do antikvariátu.

V prostoru přeplněném knihami jsem se za svůj hanebný čin velmi styděla – jenže tentokrát jsem ty peníze opravdu potřebovala. Když na mě přišla řada a majitel antikvariátu si nás pozval za plentu, vytáhla jsem postupně všechny knihy z batohu a vyložila mu je na stůl.

Zkušenými pohyby všechny knihy překontroloval a pak mi za ně nabídl 280 Kč. Ty knihy měly ale hodnotu kolem 1300 Kč! Ráda bych teď napsala, že jsem mu řekla, že to ty knihy radši sním, ale já to neudělala. Místo toho jsem kývla na nabízenou částku, spolkla nadávky a zavřela prázdný batoh.

A pak jsem si vzpomněla, že má báječná kamarádka zanedlouho oslaví dvacetiny a vydala jsem se jí za utržené peníze koupit dárek. Koupila jsem kalendář. Až pak jsem si samozřejmě uvědomila, že je dokonalým symbolem pomíjivosti a že jsem tentokrát chtěla koupit něco výjimečného, co si bude pamatovat.

Rok je přeci tak krátká doba! Pak jsem se na to ale podívala jinak – pokud z něho bude mít celý rok radost - pak je ten rok vlastně docela dlouhá doba a za ty knihy to stálo.

Peníze na kafe ani na pizzu mi nezbyly. Ale koupila jsem si Respekt.

Zdroj fotografie: www.google.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.6868 s