Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMáte depresi? Pusťte si romantiku blíž k tělu!

08.09.2006   Pavla Králová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Je jedno kdo jste, kolik je vám let, nebo kde bydlíte. Nezáleží na tom, co jste dokázali ani kolik máte dětí. Dokonce ani nesejde na tom, co právě děláte. Najednou přijde. Deprese. Strašák téměř všech lidí bez rozdílu. Trápíme se z různých důvodů a mnohdy zbytečně, jak si však tu náladu vylepšit? Doporučím vám 3 filmy, které by vám pro začátek mohli ušetřit nějaké ty peníze za psychologa. Půjčte si je, kupte si čokoládu a uvařte kakao. Bude vám krásně, věřte mi.

Něco jako láska

I když tenhle film vypadá ze začátku spíš jako pěkný úlet, nakonec s tím, jak hlavní hrdinové stárnou, se mění v citlivý, romantický snímek. Emily a Oliver se spolu seznámili v letadle tak, že se spolu vyspali na záchodě. Snímek sleduje vývoj jejich vztahu v průběhu několika let, jejich krachy i vzestupy, naděje, plány. Od začátku si navzájem tvrdí, že pro sebe nejsou ti praví, ale divák ví své. A je mu dáno za pravdu. Snímek je citlivě protkán oku libými okamžiky a vše podkresluje báječná, citlivá hudba. Obstojně je zde zastoupen rovněž prvek komický.

 

Film USA, 2005

Režie: Nigel Cole

Scénář: Colin Patrick Lynch

Hrají: Ashton Kutcher, Amanda Peet, Kathryn Hahn, Kal Penn, Ali Larter, Jeremy Sisto

Kamera: John de Borman

Hudba: Alex Wurman

 

Elizabethtown

 

Asi o půl roku čerstvější film nese jméno jednoho městečka v Kentucky. Film je především příběhem mladého designéra Drewa, který právě prožívá hrozné období života, neboť se mu podařilo připravit firmu, u které byl zaměstnán o miliardu dolarů tím, že špatně navrhl botu. Drew se chce zabít, ale právě uprostřed jeho směšných pokusů mu volá jeho sestra, aby mu oznámila, že jejich otec je mrtvý a Drew pro něj musí zajet k příbuzným do Elizabethtown. Tím se roztáčí příběh, který nemá pouze jeden rozměr, Drewův vztah ke krásné letušce Claire, nýbrž zde nacházíme mnoho dalších otázek a odpovědí o lidské svobodě a povaze. Budete brečet a taky se smát. Na konci filmu vás čeká příjemný pocit smíření, uklidnění a porozumění. A dost možná také touhy vyrazit někam daleko, nebo prožít něco podobného. Výkony nejen obou hlavních herců jsou báječné. Opět zde musím vyzdvihnout také hudbu.

 

Film USA, 2005

Režie: Cameron Crowe

Scénář: Cameron Crowe

Hrají: Orlando Bloom, Kirsten Dunst, Susan Sarandon, Alec Baldwin, Bruce McGill, Judy Greer, Jessica Biel

Kamera: John Toll

Hudba: Nancy Wilson

 

Láska přes internet

 

Poněkud starší snímek o dvou knihkupcích, kteří k sobě najdou cestu nejprve anonymně přes internet a později i přes nepřekonatelné rozpory také ve skutečném životě, je prošpikovaný skvělými hláškami, podbarvený brilantní hudbou a vydechující lásku k New Yorku. Film si doporučuji půjčit s českým dabingem, neboť tak je lepší, než originál. Dialogy jsou zde propracovanější a rafinovanější. V hlavních rolích se představí fenomenální Tom Hanks a Meg Ryan. A věřte, že věty jako: "Miluju Patricii. Miluju Patricii. Patricie je skvělá! Patricie dokáže znervóznět i kafe!", "Miluju podzimní New York. Mám chuť kupovat školní potřeby. Kdybych znal tvou adresu, poslal bych ti svazek ořezaných tužek" nebo "To už děti ani nevědí co je to kapesník? Tak...kapesník je Kleenex, který se ale nevyhazuje." a mnoho dalších, si nejen zamilujete, ale dost možná vám i vstoupí do života.

 

Film USA, 1999

Režie: Nora Ephron

Scénář: Nora Ephron, Delia Ephron

Hrají: Tom Hanks, Meg Ryan, Parker Posey, Jean Stapleton, David Chappelle, Steve Zahn, Greg Kinnear

Kamera: John Lindley

 

Všechny 3 filmy jsou dostupné na DVD.

Fotografie z filmu Láska přes internet, Meg Ryan jako Kathleen Kellyová a Tom Hanks jako Joe Fox
 
Zdroje fotografií: www.mtvindia.com a www.cnn.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0297 s