Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníJak kvete nenávist, zloba a nepochopení

20.09.2006   Pavla Králová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jako by se lidé ani nechtěli poučit ze svých chyb. Mnozí stále žijí v přesvědčení o nenávisti k lidem, kteří se od nich samotných čímkoliv liší. Abychom našli tyto lidské projevy, nemusíme chodit daleko. Stačí navštívit pár diskuzí pod některým článkem, jakkoliv se dotýkajícím Islámu, USA, Arabů, Romů..a spousty dalších. Pojďte si několik takových příspěvků přečíst. Možná bude stačit se zamyslet a část té zloby z vás spadne.

Diskuze pod článkem na iDnes.cz: Papež se osobně omluvil za výroky o islámu (článek zde)

 1. Muslimským smažkám stačí, že mohou pálit, o nic víc jim nejde a ani nešlo! Co pálej už je vedlejší pro ně, hlavně že pálí!
 2. To ještě nic není, počkejte až jim začne docházet nafta, pak nás obviní, že jsme jim ji vyčerpali a povedou svatou válku, aby se zmocnili bohatsví západu, které jim přece patří, když nám dodávali naftu.
 3. Máš recht!! Oni si důvod najdou, aby sem lezli a požadovali něco! Skutečně, zlatí cikáni! (reakce na 2)
 4. Až JIM dojde nafta a ONI vás budou chtít zničit a zabrat vaše bohatství, tak navštivte bohnice, tam dostanete prášky a ONI se už neobjeví. (reakce na 2)
 5. Já bych dokonce řekl, že to je jen malá odbočka v logice geneze musulmanských prasáren. Při této vedlejší akci si ten ksindl papeže k sobě připoutal blížeji jako spojence. Píšu to už poixté- Papež půjde s musulmanským klérem proti bezbožné Evropě...

V podobném duchu se nese celá diskuze, obsahující v době přípravy tohoto článku kolem 250 příspěvků.

Diskuze ke článku na iDnes.cz: Bush obhajoval "nestandardní" výslechy teroristů (článek zde)

 1. A co se furt vsichni do te Ameriky s***u?? Ze by zavist? Sakra dyt jim fandete! Udelala neco ta nase zap****a republika neco proti terorismu? Mame snad nato vojaky, ktery tam poslat, aby jsme vsechny pricmoudliky vymytili?? NEMAME!!!

  Proto budme radi, ze tam alespon nekdo vlitl a trochu jich pobil! Ba naopak, meli bychom je podporovat, protoze sami na to nemame!

  Pamatujte, dobrej pricmoudlik, MRTVEJ pricmoudlik!

 2. A co humanita a lidská práva, co ženevské konvence...vím nejsme v Ženevě, ale i tak.... (reakce na 1)

 3. No to je to, na co oni přece spoléhaj. Ráno si terorista oblíkne semtexovou bundu a jde někam s cílem zabít co nejvíc lidí, přičemž se*e na jejich práva, o Ženevě ani neví, svoboda mu nic neříká. A když mu to nevyjde, okamžitě změní a říká "nestřílet já nic", "mám svá práva", "Amerika svoboda". Jenže kdyby ho pustili, tak poběží pro jinou bombu. A jestli chceme pochytat ty velký ryby, tak tyhle malý nemůžem hned střílet, ale musíme z nich dostat VŠECHNO co ví. A poprosit jednoduše nestačí. Proto je demokracie tak zranitelná - protože všichni maj svý práva, i ti, kteří ji chtějí zničit. Ale furt je dost humanistů, kteří todle nechápou. (reakce na 2)

Pozn.: Příspěvky nebyly nijak pozměněny. S výjimkou některých pravopisných jevů.

Další "inspirativní" zdroje úvah: 1 , 2 , 3 , 4 ...

A co si myslíte vy? Je svět skutečně rozdělen na dobro a zlo a každý z nás si v téhle hře hraje tu svou roli? Je pravda to, jak nám svět podávají média? Nebo místo pravdy dostáváme jen notnou porci toho, co bychom si měli myslet? Na světě je mnoho utrpení. Už od samého začátku. My lidé si o světě máme sklon vytvářet domněnky a závěry, které ale často nikam nevedou. Sotva jsme se dokázali vzpamatovat z prožitých hrůz a už znova zabředáme do snad ještě strašnějších konfliktů. A co víc - vyrábíme si z nich ideologický souboj. Přičemž právě a jedině ta naše ideologie, víra, nebo způsob státního uspořádání je ten pravý. To se mi zdá jako cesta do pekel.

Ostatně...copak si o řadovém člověku ze Západu myslí řadový Arab?


 
Zdroje fotografií: www.afan.dk a www.outspoken.typeland.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Loreta Kadishová - 22.9.2006 - 11:26

linie mezi dobrem a zlem je sice tenká, ale velmi jasná, už nevim, kde jsem tohle četla, ale s autorem souhlasim, tohle věčný relativizování je jen vizitkou naší postmoderní doby bez zjevných konfliktů, tím myslím v Evropě...

Od: Loreta Kadishová - 22.9.2006 - 11:28

jo a papež se omlouvat neměl, četla jsem na Neviditelným psovi celou jeho řeč a šlo opravdu o jakousi polemiku či vnitřní rozjímání, příklad či citaci z jiného textu, myšlenku dál rozvíjel a výsledek byl naprosto smířlivý, obecný úsudek o náboženstvích a o toleranci

Od: Pavla Králová - 22.9.2006 - 20:41

ad Loreta
ano. linie mezi dobrem je sice tenká ale jasná...ale...pořád ještě existuje spousta místa pro výklad..ten kdo je "zlý" může být ve svých očích "dobrý"...a naopak...nedomnívám se, že naše postmoderní doba by byla plná relativizování...a že by v Evropě neexistovaly zjevné konflikty...můžete to nějak konkretizovat?

Od: Loreta Kadishová - 27.9.2006 - 10:43

a to je právě ono, je mi jedno, jestli si někdo o sobě myslí, že koná dobré skutky, když vyhodí autobus do povětří...protože já vím, že ne, i když mu třeba předtím vyvraždili rodinu, tohle není řešení a jakkoli můžu chápat jeho rozpoložení, pohnutky a důvody k zoufalé pomstě, odsuzuji to...zjevné konflikty: mám na mysli válku /Irák, Afgánistán/, hladomor /Afrika/, opravdové problémy /Asie/ a dnešní Evropa mi přijde jako snůška relativizování...proč? O všem se tu diskutuje, všem se dává prostor, to je fajn věc, ale rozhoupat se k jasnému postoji natož činům je nemožné, vše se omlouvá jakousi virtuální tolerancí, ale podle mě je to jen pohodlnost, a neochota zaujmout jasné stanovisko, které by bylo nutno obhájit...

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.027 s