Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 29.5.2023, svátek má Maxmilián 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13447
Komentářů: 11380


MěřeníDomácí úkoly

08.10.2006   Jindřiška Kodíčková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jsou určitě dost nepříjemná záležitost. Venku svítí sluníčko, láká to ven a vy se musíte mořit s násobilkou nebo vyjmenovanými slovy. Aby Vám to, děti, nebylo tak líto, vězte, že domácí úkoly dostávají i malíři. A to dokonce přes prázdniny!

Že nevěříte? Tak to se rychle běžte podívat do galerie La Femme, kde jsou již po deváté vystaveny Domácí úkoly, tentokrát na téma S vodou mě baví svět. Jak nápaditě a originálně se úkolu zhostila víc jak padesátka umělců, se můžete přesvědčit až do 20. října. Děti i dospělé potěší výtvory A. Borna nebo A. Mikulky, zaujme je dílo E. Nemoudry, A Sládka, M. Rittsteina či J. Mžyka. Dokonale zvládnuté tvary neustále inspirujícího ženského těla nabídnou J. Mocek nebo T. Hřivnáč. Karikaturku V. Jiránka ocení jistě všichni. Vyjmenovat všechny zúčastněné umělce je nemožné, ale právě proto, že se jich na poměrně malém prostoru sešlo tolik, je výstava velice zajímavá, inspirativní a originální. Nabízí pohledy do fantazie kreativních umělců, kteří dokáží jedno téma zpracovat stokrát jinak. Je úžasné pozorovat, jak se přední současní výtvarníci dokáží s hozenou rukavicí vypořádat.

A pokud by Vám ani tato pestrá podívaná nestačila, jste zváni do Galerie Václava &Spály, kde La Femme představuje od 2. do 31. října to nejlepší, co vznikalo v rámci cyklů Domácí úkoly výtvarníkům na dané téma (např. Mona Lisa, Snídaně v trávě, Malá pocta velké Edith, Zrození Venuše, Žena a automobil, Žena, víno a zpěv nebo Vyhnání z ráje a další) a mezinárodních projektů v Brazílii, Kanadě a Francii.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0365 s