Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníSex, kruhy a brutalita

13.10.2006   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

I tato témata se vyskytla na přehlídce autorských kolekcí mladých návrhářů Shooting fashion stars v rámci akce Designblok. Atmosféru exhibice dotvářely projekce na obrazovkách, které zapůjčil partner projektu. Heslo akce „Dokonalé barvy. Dokonalost v detailu a design jako žádný jiný.“ bylo dodrženo.

Fashion show se konala v architektonicky zajímavé budově Danube House v pražském Karlíně. Přítomní diváci shlédli návrhářské kousky od Markéty Kopecké, Lindy Morávkové a Vojtěcha Novotného& Leony &Skanderové. Jako host se představil slovenský student V&SUP Marcel Holubec W.. Mezi jednotlivými autorskými kolekcemi byly promítány krátké prezentace jednotlivých designerů. Televizní obrazovky poskytla firma SONY, která je generálním partnerem Shooting fashion stars.

Jako první se představil Marcel Holubec W., který si jako téma vybral prolínající se životy muže a ženy. Zprvu se oba milují, ale posléze muž zjistí, že žena je samý protipól. Dobro a láska, válka a mír, zlo a nenávist, panna a prostitutka. Tomu odpovídalo i choreografické pojetí. Dramatická hudba, modely zprvu v panensky bílém saténu posléze vystřídaly ďábelsky červené. Kolekce nese i příznačný název – LOVE SEX FASHION.

Dalším studentem V&SUP, který se zúčastnil show byl Vojtěch Novotný. Ten ve spolupráci s Leonou &Skanderovou vytvořil řadu, inspirovanou mladou osobitou ženou. Výběr lehkých materiálů a jednoduché provedení napoví, že se jedná o křehkou bytost, která si potrpí na eleganci. Pro Novotného je takovou ženou baletka. Fascinuje ho elegance a krása pohybu, soustředěnost a píle při zkouškách v sálech. &Skanderová jeho myšlenku obohatila o nápadité doplňky z kůže.

Dívka je ústředním tématem i u Lindy Morávkové. Děvče v zajetí velkoměsta, jeho nástrah a krutosti. Postupně se stává jeho noční můrou. Odráží styl, jakým žijeme. Jak vnímáme nálady města, jeho kulturu, jeho hudbu, osvětlení pouličních lamp.

Okolo kolekce CIRCLE SECTOR se točí Markéta Kopecká. Studentka V&SUP a také Ecole Supérieure des Arts appliqués DUPERRE v Paříži, obor BTS Mode. Černá a bílá byly nejčastější barvy celé akce, objevily se však i jiné odstíny. U Kopecké ale ne. Pohrála si s těmito kontrastními zbarveními, čímž naznačila hledání harmonie pomocí kontrastů. Kruhové prostřihy byly nejnápadnější v oblasti hrudi a ramen. Lze také rozpoznat využití lehkých materiálů s nepoddajnými. Právě jejich sloučení umocňuje působení a hledání rovnováhy.

Shooting fashion stars představila novou generaci módních návrhářů. Chce tak přiblížit médiím a veřejnosti jejich um a dokázat, že i v České republice dokážeme dělat módu na světové úrovni.

Foto: autorka článkuKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.042 s