Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 21.2.2024, svátek má Lenka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníJak dostat synáčka z domova?

16.10.2006   Pavla Králová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Proč vlastně děti opouštějí své rodiče? Aby se osamostatnily? Staly se zodpovědnými za své životy? Dost možná, aby se zbavily rodičovského dohledu. Co když to ale někomu vyhovuje a ani ve svých 35 letech nehodlá na svém bydlišti nic měnit? Touto otázkou se zabývá film s názvem LEMRA LÍNÁ. Poněkud rozpačitě působící téměř romantická skoro komedie.

V první řadě je třeba říci, že Lemra líná patří k těm filmům, na které se rádi podíváte po náročném dni v práci, nebo když prostě chcete vypnout. Těžko tu budete hledat jakékoliv myšlenky, dokonce se ani nejedná o klasickou romantickou komedii, kdy se při onom konečném sblížení hrdinů dostaví onen hřejivý pocit, který říká, že "láska vždycky zvítězí". Ne snad proto, že by k tomu v Lemře líné nedošlo. Tenhle film působí spíše jako komedie, mohl by jí být, kdyby většina vtipu nepocházela z až fraškovitě působících scének se zvířátky, co mají podle všeho zrovna "kousací sezónu".

V hlavních rolích se představují dva rovnocenní herečtí kolegové, Matthew McConaughey (Sahara) a Sarah Jessica Parker (Sex ve městě), kteří sice téměř dokonale plní své úlohy, přesto však působí malinko křečovitě. Oba dva hrdinové jsou svým způsobem pořádní exoti. Paula se živí tím, že dostává rozmazlené a poněkud dlouho se doma držící synáčky z domů jejich rodičů tak, že je přinutí se do ní zamilovat. A Tripp...je prostě lemra líná. A nebo ne? Okamžik, kdy se ukáže, že za jeho přebýváním v náruči rodičovské se neskrývá pouhá lenost, ale rovněž tragika životního osudu, je snad (pokud pomineme samotný závěr) největším trapasem celého filmu. Jako by ono klišé se zemřelou manželkou bylo v takovém filmu nutné.

Dalším oblíbeným trikem tu je pro tento typ filmů tak typická role naprosto prdlého spolubydlícího (na pohlaví nezáleží). Takový spolubydlící dokazuje, jak moc je ještě náš hrdina normální. Nakonec, naštěstí pro tvůrce Lemry líné, tento vžitý stereotyp a potencionální klišé bravurně zachraňuje Zooey Deschanel (Stopařův průvodce po galaxii), jež v této roli doslova exceluje a okamžiky, kdy se objevuje na plátně, jsou nakonec těmi nejsvětlejšími z celého filmu. Její Kit působí neuvěřitelně přesvědčivě, i když trochu prvoplánově. Její postoje baví - i opakovaně. Kit je zkrátka velkou osobností, přesvědčenou o nutnosti zbavit se drozda tak pevně, jako je jiný přesvědčen o neexistenci duše.

Celkově Lemra líná, i přes všechna přežitá klišé, pobaví. Rozhodně kvůli Kit se na film doporučuji podívat. Pokud ale chcete romantiku v pravém slova smyslu, raději nechte obrazovku vypnutou a stravte příjemný večer při svíčkách.

Film USA, 2006

Režie: Tom Dey

Hrají: Matthew McConaughey, Sarah Jessica Parker, Zooey Deschanel, Kathy Bates

Scénář: Tom J. Astle, Matt Ember

Kamera: Claudio Miranda

Hudba: Rolfe Kent

Film je k dostání na DVD/VHS. Stále ho promítají také některá kina.


 
Zdroj fotografií: www.google.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0435 s