Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 21.2.2024, svátek má Lenka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníSuperStar? Už nás zase dostala!

30.10.2006   Pavla Králová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Po poněkud rozpačitější druhé řadě populární soutěže se Nova letos vytasila s její další sérií. Českými televizními luhy a háji mezitím proběhli VyVolení, BigBrother, Bar, Výměna manželek, či Chůva v akci. Diváci už viděli ledaccos a možná proto jich znovu tolik usedlo ke sledování onoho svým způsobem jistého hledání příjemného překvapení v řadách české mládeže. Soutěž sice prošla drobnými kosmetickými úpravami - pořadem provází již jen jeden moderátor, kterým se stal Leoš Mareš, finalistů je opět jen 10 a porota čítá 3 hlavy, z nichž jsou 2 zkušení "SuperStáři" Ondřej Hejma a Eda Klezla, roli růže mezi trním si s patřičným apetitem vychutnává Ilona Csáková, základmí formát ale zůstal stejný.

První série - to byla bomba. O SuperStar tehdy mluvili všichni a všude. Děti ve školách, trafikanti v trafikách, prodavačky v samoobsluhách i postarší dámy na autobusových zastávkách. A nejen, že o ní mluvili, taky se kvůli ní hádali a byli ochotni svého favorita bránit zuby nehty. Bylo to nové, neokoukané a svěží. Sledovanost nabyla fenomenálních rozměrů. Tváře finalistů na nás shlíželi ze singlů, obálek časopisů i novin. SuperStar byla všudypřítomná.

Úspěch prvních dílů bývá obtížné zopakovat. A to platí nejen u filmů. Nova nasadila druhou řadu přece poněkud brzy a ačkoliv se všeobecně tvrdilo, že úroveň zpěváků se značně zvýšila, něco už nefungovalo tak docela, jak by bývalo mělo. Taková soutěž typu Česko hledá SuperStar je vlastně korporace, závislá kromě všech jiných faktorů, které se dají ovlivnit uměle, především na zúčastněných lidech. (Mimochodem tento jev se dle mého názoru také výrazně projevil například na VyVolených. První řada byla fenomenální, sledovanost neuvěřitelná, Nova zahanbená. První řada totiž měla Vladka, Reginu, Michala, Kačenku, Moniku, Rosťu, nebo Petra. Ať si každý o téhle reality show myslí co chce, byl to ale souboj neskutečných individualit. Druhá řada zapadla. Symbolem se pro ni stal Mamka a Taťka. Ale kdo tam byl vlastně s nimi?) Místo výrazných typů, jakými se v první řadě od začátku jevili Sámer Issa, Martina Balogová nebo Aneta Langerová, stejně jako na druhé straně Standa Dolínek nebo Julián Záhorovský, nám druhá řada nabídla Gábu al Dhábu, Vlastu Horvátha, Aliho Amiriho, nebo Kláru Zaňkovou. Málo bylo platné, že uměli zpívat. Diváci se nasytili.

Po druhé řadě přišlo oprávněné rozpačité ticho. Třetí série bude, říkalo se. Nikdo ale nevěděl kdy vlastně a jak by to asi mělo vypadat. Mezitím se ale naplno roztočil kolotoč českých seriálů, jejich pokračování a pokračování těch pokračování. I seriály slavily úspěch. Po zběsilých reality show to byl opět návrat do známých, klidných (stojatých) vod české televizní zábavy. Půda pro vstup dalšího starého dobrého produktu byla seriálovou nudou dokonale připravená.

Na úspěch třetí řady bych si bývala nevsadila. Jenže chemie televizní zábavy tentokrát opravdu zafungovala ve prospěch Novy a tak SuperStar společně s Televizními novinami a českými seriály stojí na absolutním vrcholu sledovanosti. A to se navíc počítá jen s diváky, staršími 15 let! Nova letos vsadila na osvědčenou klasiku, středoproudaře Leoše Mareše. I ten se jí vyplatil. Moderování takové soutěže je pro něj úplně jako dělané. Dokáže se do soutěžících dostatečně vcítit a diváci čekají na to, co ten Mareš zase dneska řekne nebo provede. Jeho gesto směrem k porotě při jednom ze semifinálovým kol jistě vstoupí do historie. Na pseudovtipnou Něrgešovou si už těžko někdo vzpomene.

Sledovanost pořadu v neděli 22.10., kdy Nova vysílala první díl finálových kol, se vyšplhala na 2 miliony 88 tisíc diváků starších 15 let. Týden předtím, v neděli 15.10., dosáhla čísla jen o 87 000 diváků nižšího.

Možná je současná obliba 3. řady Česko hledá SuperStar jen nafouknutá bublina, která časem splaskne, myslím si ale, že se mezi finalisty najde mnoho zajímavých typů. Jednotliví zpěváci se od sebe navíc výrazně liší a tak si vybere každý. Pro rockery je tu chraplák David Spilka, pro fandy R´n´b´ Soňa Pavelková a pro "jedenáctky" božský Aleš Burket, nástupce Juliána. Stačí jen zapnout televizi.


Kelly Clarkson, vítězka americké obdoby SuperStarZdroje fotografií: aerian.com a varietychina.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0457 s