Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 1.3.2021, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 504
Registrovaní čtenáři: 513
Publikovaných článků: 13022
Komentářů: 11216


MěřeníMrtvý „Kamenčák“

15.08.2003   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Málokdo asi tuší, že máme v Čechách středoevropskou obdobu Mrtvého moře. Tento zázrak je ve skutečnosti zatopený kamencový důl a najdete ho v Chomutově v těsné blízkosti bytové zástavby. Našinci uvyklému hledat vodní plochy v přírodě způsobí mírný šok, když za všedním panelákem objeví bránu do „zeleného ráje“, na jehož konci se třpytí Kamencové jezero, ale nesmíte se nechat odradit.

Vždyť stanovat tu můžete na posekané trávě a večer pak usednout k jednomu z četných ohnišť. Když si přivezete gril, máte luxusnější způsob opékání buřtů a jiných pochutin. Pokud se ale nehodláte stravovat takto svépomocí, můžete využít nabídku mnoha stánků (třeba langoše s netypickou marmeládou, šlehačkou a čokoládou jsou výborné), nebo se občerstvit ve dvou restauracích. Ta „luxusnější“ sídlí v oploceném areálu s názvem „Klub Golf“. Při vstupu do něj si musíte vytisknout lísteček s čárkovým kódem (podobné zařízení mají v bankách) a ten vám otevře branku. V případě zaváhání musíte celý proces opakovat. Na tento kód se také dostanete z areálu ven. Klub Golf nabízí pod svou střechou bowling a venku pak restauraci a poměrně rozlehlý a moderní minigolf, kde musí uhradit vstupné 40 Kč na dvě hodiny každý, ačkoliv třeba nechce hrát. Snad se ani nezmiňovat o tom, že ve výše řešené restauraci Čechy odmítají obsluhovat a jediní, kdož číšníkům vykouzlí úsměv na rtech, jsou Holanďané a Němci.

Klub Golf tedy doporučuji využít pouze ke sportovním účelům. Jinak tu Čechy nevidí zrovna rádi. Druhá restaurace s venkovním posezením stojí přímo u pláže. Tam si vše objednáváte u okýnka, odpadají tedy hádky s číšníkem a navíc zde můžete v klidu strávit dlouhé hodiny a nikdo vás nevyžene. Další hostince pak objevíte mimo kemp. My otestovali nedaleký jménem „Monika“. Průměrná cena jídel se pohybovala kolem sedmdesáti korun včetně přílohy i pivo čepovali dobré. Obsluha se chovala rovněž slušně. Ale nejen potravou živ je člověk. „Kulturomilcům“ se nabízí třeba možnost zajít do letního kina přímo v kempu, sportovcům u sousedního rybníku vyzkoušet vodní lyže, které nepohání žádný motorový člun, ale zařízení na principu lyžařské lanovky. Jedna jízda vás ochudí o dvacku, když spadnete, máte smůlu a musíte zkoušet znovu za další peníze. Pro začátečníky je nejvýhodnější koupit si rovnou jízd několik. Alespoň pak lze trénovat souvisle, neboť pokladnu na tuto atrakci zřídili u vedlejšího Kamencového jezera, kde se můžete rekreovat na třech plážích. U první vybudovali systém dřevěných mol a bazénků včetně skokanského prkna ve výšce tří metrů, druhá pak poskytuje „ležení“ na hrubém písku, či trávě a třetí slouží výhradně nudistům. V kempu ani v jeho blízkosti nesídlí bohužel žádná diskotéka. Večery se proto tráví u zmíněných stánků a ohnišť. Kemp ale rozhodně není v noci klidný, spíše naopak. Prostě pod stanem se moc nevyspíte.

Nejvíce jsem ocenila úroveň toalet a umýváren v nové budově, kdy k jejich výbavě patří bezdotykové baterie a sprchy s teplou vodou a to vše v příjemné modro-bílé barvě. Ovšem pro tak velký kemp rozhodně kapacitně nestačí, tudíž spolehlivě jen v noci nebudete stát na sprchy frontu. Každý nově vybudovaný interiér působí hezky, natož když se udržuje v čistotě. A skutečně na toaletách ještě v sobotu ráno ležel toaletní papír i v zásobnících téměř přetékalo mýdlo a všude se to lesklo čistotou, ale už v sobotu večer toaletní papír zmizel a špína kreslila do umyvadel šedé čáry. V neděli už tato jinak hygienická zařízení ovládl naprostý nepořádek. Netuším, jak často je uklízí, ale když tudy denně projde x stovek, ne-li tisíců lidí, mělo by
se tu stejně jako v kempech v zahraničí, uklízet několikrát denně. To se budou ale muset čeští provozovatelé teprve naučit. Pokud vás omrzí koupání, jenž díky „mrtvé vodě“ postrádá neoblíbenou součást mnoha jezer – sinice, určitě se vydejte do blízkého Podkrušnohorského Zooparku, nebo po památkách. Historické náměstí 1. máje v Chomutově nabízí vyhlídku z Městské věže, prohlídku kostela sv. Ignáce a pod náměstím se vzděláte v muzeu, či pokocháte výtvarným uměním v galerii Lurago. V neděli je bohužel otevřená pouze věž, což z hlediska turistického ruchu trochu nechápu. Kolem Chomutova také sídlí hned několik hradů a zámků – Hasištejn, Jezeří a Červený Hrádek.

Odkaz do fotogalerieKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Dr. Onetouch - 15.8.2003 - 11:18

photos
Skoda, ze nejsou k dispozici fotky

Od: Rezi - 15.8.2003 - 12:33

Budou, jen trpělivost.

Od: Jana - 19.8.2003 - 14:54

Rovněž bych byla zvědavá na fotografie, článek je totiž napsát velmi lákavě.

Od: Markéta - 24.8.2003 - 19:41

Rezi, jsem ráda, že se ti v Chomutově líbilo ;-) Pro úplnost: Podkrušnohorský zoopark, o kterém se Rezi zmiňuje, je takové malé safari. To znamená, že zvířata, která nejsou nebezpečná se procházejí mezi návštěvníky. Pokud chcete zoopark projít pěšky, pěkně se nachodíte, ale můžete použít i místní "lokálku", která vás zahradou proveze.

Od: Rezi - 24.8.2003 - 20:17

S těmi procházejícími zvířaty - je to lesopark, což znamená, že v něm volně žijí veverky, různé ptactvo atd.,které najdete v přírodě běžně. Safari je tam vyčleněná zóna jménem Eurosafari, kam jezdí jen bus, volně jsou tam srnky, mufloni atd... Tam se ale projíždí. Místní lokálka projíždí velmi malou částí Zooparku,takže nejlepší je, pokud člověk chce, projít jej pěšky. Ostatně v nejbližších dnech zde bude článek.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0695 s