Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníJídlo a způsoby stravování (2/6)

17.11.2006   David Šeterle   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

„Otázka času je otázkou síly našeho rozhodnutí. Rozhodnutí na vědomé a podvědomé úrovni zároveň.“

Už jsem chtěl napsat, že v protikladu k tomu, zde jsou býložravci. Avšak ve skutečnosti je v přirozeném stavu býložravec (herbivore), zatímoc všežravec ve stavu nouzovém. Zdraví a nemoc, život a smrt, býložravec a všežravec nejsou v protikladu, nýbrž to druhé je vždy léčebným procesem. Je to velice svěží a čerstvá myšlenka pro naše po dlouhou dobu uzavřené a uzavírané myšlení.

Přirozeností je zdraví. Nemoc je důsledkem nepochopení a porušování přírodních zákonů ze strany člověka a léčebným procesem ze strany přírody. Dneska už jsou pozorována zvířata, která nejen nepotřebují, ale i odmítají jíst maso.1) A nejen, že jim to neškodí, ale naopak prospívá a jsou zdravější, klidnější a krásnější.

To už se ale dostáváme k dalším způsobům stravování. Nejdříve si musíme říci, že člověk si udělal mnoho stupínků od onoho všežraveckého jídelníčku. A skutečně si myslím, že podobně jsou na tom i zvířata. Někteří, co mají doma psa, už ví, že jeho mazlíček je schopný sníst cokoliv, co vidí u svého pána. Včetně zeleniny.

Začne-li člověk měnit svůj jídelníček, mění tím celý způsob života a myšlení. Je to až posvátná činnost. Naše vědomé chování a rozhodování a naše tělo zabírají jedno až pět procent z celé naší bytosti.2) Zásadní změny vycházející z našeho vědomého rozhodnutí musí být v souladu s našemi podvědomými programy a vzorci.

Proto se doporučují pozvolné a dlouhodobé přechody.3) Otázka času je otázkou síly našeho rozhodnutí. Rozhodnutí na vědomé a podvědomé úrovni zároveň. Avšak otázka podvědomí je dnešní vědou teprve odkrývána. Vždy byla součástí esoterických učení a mystických zážitků. Ty jsou však širší společnosti též odkrývány teprve dnes.

1) WESTBEAU, George. Little Tyke. Quest Books 1986. ISBN 0-83560-605-8.
Vegetarische Löwe: Little Tyke [online]. Vegi-Info 1/97. ISSN 1660-0797. In http://www.vegetarismus.ch/
2) SINELNIKOV, Valerij. Dohoda s nemocí. Valentýna Lymarenko-Novodarská - Zvonící cedry: Praha 2005. ISBN 80-903302-4-X. S. 47.
3) Jeden takový patnácti roční přechod na systém stravování, jaký chceme, se rozebírá v této knize: GOODMANOVÁ, Linda. Hvězdná znamení. JOTA: Brno 1997. ISBN 80-7217-036-8. S. 47 - 50.

Zdroj fotografie: Klára Klepáčková.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0425 s