Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 22.2.2024, svátek má Petr 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníAbsolut paparazzi

27.11.2006   Jindřiška Kodíčková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na téměř třiceti velkoformátových fotografiích Romana Sluky uvidíme mediálně známé osobnosti zachycené v netradiční, o to kouzelnější atmosféře. Na zajímavě komponovaných snímcích shlíží, dovádí nebo nepřekonatelně blbnou např. Gábina Partyšová, Ondřej Soukup, Bob Klepl, R. Hrušínský, manželé Donutilovi, Jan Saudek, Beáta Rajská, Marek Eben, Michal Horáček, Vlasta Horváth, Květa Fialová, Václav Vydra, Vendula Svobodová, David Kraus, Zdeněk Srstka, Kateřina Herčíková, Simona Krainová, Lucie Borhyová a další.


Autor výstavy Roman Sluka (nar. 19.9.1970) se o svém nápadu vyjadřuje: „ Focením beauty kalendářů, editorialů pro časopisy a portfolia modelek jsem strávil několik let svého profesionálního působení. I když mě také lákalo focení šoubysnysu, říkal jsem si, že kolegů působících v této oblasti je nemálo, a nechtěl jsem jít v někoho stopách. Po třetí výstavě jsem se přeci jen rozhodl, že tento žánr zkusím. Měl jsem vizi nafotit celebrity jinak než ostatní. Začátkem roku jsme pak konečně začali na projektu pracovat spolu s mojí dvorní vizážistkou a produkční Gabrielou Kleinovou. Díky nadhledu a pochopení portrétovaných a jejich smyslu pro nadsázku jsme mohli nafotit portréty, které nás baví. Vzhledem k tomu, že se vždy jedná o fotografie pečlivě aranžované, s jistou dávkou originality a vtipu, jejichž podtext má do určité míry satirovat bulvární fotografie, dostal projekt název „Absolut paparazzi“.“

Roman Sluka je jedním z českých dravých fotografů, kteří se nebojí experimentovat s řadou fotografických technik, učit se a podnikat nové věci. Během samostudia načetl nespočet odborných publikací, absolvoval praxi nejen v ateliéru, ale i exteriérech.
Profesionální fotografií se zabývá od roku 1997, preferuje portrétní, módní, reklamní a beauty fotografie. Často spolupracuje se zahraničními klienty, pro něž založil obchodní značku Exciting Illusions, pod kterou jsou jeho fotky prodávány do časopisů, mobilním operátorům a vydavatelům kalendářů. Spolupracoval s časopisy Max, Esquire, Playboy, Top class, Perfect ten anebo Fit styl, se společnostmi a firmami Gianni Bravo (luxusní italská obuv), Preciosa a. s.(výrobce bižuterie), produkční agenturou Positano (dodavatel pictorialů ve stylu beauty zahraničních časopisů), OTK Kolín (vydavatelství kalendářů) a mnoha dalšími.

Mimo komerční zakázky se věnuje volné tvorbě. V roce 2003 vytvořil kalendář Illusions a v rámci projektu uspořádal dvě výstavy – v klubu La Fabrique a nákupním centru Černá růže v centru Prahy. O dva roky později v Gallery ART Factory představil modelku Andreu Verešovou v různých podobách na pozadí kubánských exteriérů pod názvem CUBA 2005. Letos se již prezentoval výběrem prací z volné tvorby za poslední roky pod názvem ROMAN SLUKA 2006.

Výstava ABSOLUT PAPARAZZI 2006 bezesporu upoutá pozornost a pobaví. Skutečnost zachycená na snímcích objektivem Romana Sluky představuje specifické a neokoukané pohledy, na hranici líbivého barvitého kýče. Vyvolávají dobré, až hřejivé pocity a zároveň se zřetelně prezentují jako satirické aranže.

Kavárna Platýz na Národní třídě od 16. 11. 2006 do 1. ledna 2007.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0264 s