Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.3.2024, svátek má Stela 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMiluji tě k sežrání

04.12.2006   Michaela Wilhelmová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Do kin nám míří nová romantická komedie. V originálním americkém znění s přiléhavým názvem Just Friends a poněkud krkolomným překladem, který lze snadno zaměnit s jiným, o poznání drsnějším a nechutnějším filmem…

Jsi moc fajn, ale budeme jenom kamarádi – věta, ze které má husí kůži nejeden muž. O to hůře, pokud se jedná o přátelství výborné až ryzí, jak je tomu i v případě Chrise Brandera (Ryan Reynolds) a Jamie Palamino (Amy Smart). Tlouštík Chris svou životní lásku potkává již na střední škole, bohužel však v rámci právě obávané zóny přátelství, tj. kamarádského vztahu, ze kterého se dá jen těžko podniknout cesta k něčemu víc. Když se i maturitní večírek pro citlivého Chrise změní v noční můru, rozhodne se ze dne na den opustit New Jersey a udělat velkou kariéru v Los Angeles.

O deset let později se můžeme přesvědčit, jak se cílevědomost vyplácí. Velké zvíře produkční firmy Chris Brander má v posteli každou kočku, na kterou jen ukáže prstem, postavu si přísně hlídá a o peníze se již ani nemusí starat. Život, ke kterému nepotřebuje pevné citové vazby, ale hlavně peníze, se začne vracet do starých, středoškolských kolejí. Chrisův šéf se rozhodne poslat jej k nenadané, avšak populární Samanthe Jamesové, aby jí mohl vydat CD. Shodou všemožných promiskuitních okolností se pro hlavního hrdinu nejedná o osobu neznámou, dle vlastních slov skončil po jediné noci s bláznivou popovou blondýnou v nemocnici. Přes velký odpor se nakonec Chris uvolí a odlétá se Samanthou i na natáčení do Paříže.

Většina z nás ví, že alobal a věci jemu podobné do mikrovlnky nepatří. Samantha toto zjištění bohužel učinila až v letadle a způsobila tak menší požár na palubě. Nouzové přistání se překvapivě provedlo na letišti nedaleko rodného Chrisova domu. Nový rok je za rohem a Chris bere tedy, s notnými obavami a po letech odloučení, Samanthu ke své matce. Přízraky rodného města se začínají vynořovat s dávnou intenzitou a mezi nejkrásnější z nich patří právě středoškolská láska Jamie Palamino. Dalo by se říci, že tady teprve příběh začíná. Chris se pokusí Jamie získat, ale ta odolává trikům, na které zabírají Los Angeleské modelky. Hlavní hrdina ze sebe jen dělá čím dál většího pitomce. Dojde i na soka, velkou katastrofu a pořádné otlučeniny.

Krom nepříliš zdařilého překladu lze romantické komedii vytknout celou další řadu věcí: je kýčovitá, a přesto, že o sobě tvrdí, že podobné téma nebylo ještě zpracováno, vůbec ničím nevybočuje ze svého laciného žánru. Nedočkáme se žádných velkých překvapení, ani výrazně dobrých hereckých výkonů. Pochválit lze snad Ryana Reynoldse, roli Chrise na střední škole musel ztvárnit ve speciálním oblečku i s maskou, aby se mohl v okamžiku proměnit v pořádného, roztomilého tlouštíka (proces oblékání a maskování mu zabral mnohdy až tři hodiny). Ve vedlejších rolích se do blonďata vybarvila Anna Faris (Samantha), do role Chrisova konkurenta Dustyho Chris Klein. Film zrežíroval Roger Kumble dle scénáře Adama Tex Davise. Celkově se jedná o nepříliš směšnou, i když pro některé divačky možná milou, slaďárnu. Pokud jste s to přečíst alespoň některou z knížek Růžové knihovny, můžete na tento film jít…

Film půjde do kin 7.prosince.

fotografie převzaty z www.justfriendsmovie.com a www.brooklandsvideo.com
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0297 s