Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníVánoce bez Kevina a Mrazíka? Nemyslitelné!

18.12.2006   Pavla Králová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Když za okny fičí mrazivý vítr a město je zapadané ve sněhu, stane se, že den svátků strávený u televize není výjimkou. Posledních několik let to vypadá každý rok stejně. Pohledem do televizního programu se o Vánocích obvykle ujistíme o tom, že si zopakujeme již dříve probíranou látku. Koneckonců - opakování dělá mistra a tak nám tuzemské televize snad v zájmu našeho vzdělání již několik let nabízejí totožné menu: Mrazíka, trilogii Sám doma, Tři oříšky pro Popelku nebo film S tebou mě baví svět.

K Vánocům kromě stromečku, dárků, cukroví, kapra a žároviček zcela neodmyslitelně patří televize. Po slavnostní večeři a útoku na stromeček si rodina sedne k televizi a blaženě sleduje sváteční program, který má obvykle několik nosných (již v úvodníku zmiňovaných) bodů. Ke klasickým filmům, uváděným na českých televizních obrazovkách každoročně, občas přibyde nějaký nový hit anebo budoucí tradice. To se stává ale jen výjimečně a některé filmy, v zahraničí uznávané za klasiku jsou českými televizemi opomíjeny.

Je ale třeba říct, že televize opakovaným uváděním "starých osvědčených trháků" vlastně jen respektují vůli diváků, kteří - světe div se - se po celém světě shodnou na jediném - chtějí klasiku! A tak jí dostávají. Zatímco filmy české výroby tradičně uváděné na našich televizích mívají s Vánocemi jen pramálo společného, v amerických snímcích (Sám doma nebo Grinch) je Vánocemi naopak prodchnut snad každý záběr.

Naši předkové házeli bačkorou a lili olovo. My máme jiné tradice, udávané do jisté míry právě televizními společnostmi. Koneckonců, dovedete si představit Vánoce bez Kevina, Dědečka Hříbečka nebo Popelky? Asi dost těžko. Ani celé stádo Grinchů, Santa Clausů nebo Arnoldů Schwarzeneggerů proti nim (zatím)nicmoc nezmůže.

Klasika je prostě osvědčený recept a ať už ji máme či nemáme rádi, s trochou nadsázky můžeme říci, že ať se ve světě děje cokoliv, na vánoční televizní program se můžeme spolehnout vždy.

A pokud přeci jenom pocítíte potřebu si o letošních Vánocích tradiční televizní program nějak obohatit, zkuste ve videopůjčovně sáhnout například po:

  • Dárku z lásky,
  • Grinchovi,
  • Lásce nebeské,
  • nebo Polárním expresu.

Zdroj fotografie: kimball.k12.sd.usKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0464 s