Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 10.6.2023, svátek má Gita 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13457
Komentářů: 11382


MěřeníZvyšte svou obranyschopnost!

19.01.2007   Jindřiška Kodíčková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Dnes už není pochyb, že čistá přírodní energie se stává pro zdravý život nutností. A že prostřednictvím poznání přírodních zákonů a jejich dodržováním se lze maximálně přiblížit k prožití plnohodnotného života ve zdraví. Na pomoc přicházejí bioinformační doplňky stravy, např. ve formě čajů, jež posilují energetický systém.


Vybírat můžeme z různých známých i méně známých rostlin, které harmonizují činnosti vnitřních orgánů, zlepšují obranyschopnost, mají antivirové, antibakteriální, detoxikační a další příznivé účinky na organismus. Jsou vhodné jako preventivní i jako podpůrné prostředky při léčení i závažných chorob. Jako inspiraci uvádím některé rostliny, jež ve formě čajů silně a příznivě ovlivňují procesy v těle:

Růže stolistá – obsahuje antivirové látky, příznivě posiluje při nachlazení, už Avicenna doporučoval růžové čaje při plicních chorobách. Zastavuje průjem, silnou menstruaci, harmonizuje nervový systém a tím omezuje riziko vzniku smutku a depresí. Právě teď v zimě a na jaře pomůže udržet dobrou náladu.

Lapačo červené – zvyšuje obranyschopnost, stimuluje tvorbu krvinek, posiluje srdce a brzdí růst rakovinných buněk. Patří mezi silné antioxidanty a chrání před chemikáliemi. Pročisťuje tělo a zlepšuje i stav pokožky a psychiky.

Kočičí dráp – indiáni v Peru dodnes používají jako antikoncepci. Zlepšuje tvorbu bílých krvinek, upravuje vysoký krevní tlak, omezuje vznik trombóz a krevních sraženin. Detoxikuje organismus a prospívá při onkologických problémech. Z uvedeného vyplývá, že těhotné ženy, nebo ty, jež otěhotnět chtějí, by se této silné bylině měly vyhýbat. Nevhodná je i pro lidi s implantáty a po transplantacích orgánů.

Kustovnice čínská – pochází z Číny a Tibetu. Plod je výborné tonikum při únavě, přivítají ho sportovci, těžce pracující i lidé v rekonvalescenci. Posiluje ledviny a játra, metabolismus tuků a ovlivňuje menstruační cyklus. Pomáhá při kloubních bolestech, regeneruje buňky při ozařování. Omezuje předčasný výron semene, vznik impotence a chudokrevnost.

Další, převážně čínské a jihoamerické, rostlinky představím v další části. Jenom na okraj připomínám, že obdobné vlastnosti mají i naše domácí bylinky, kterými můžeme tyto cizokrajné ( pro nás ale silnější a tím účinnější) plnohodnotně nahradit.

Zdroj fotografie: celostnimedicina.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0254 s