Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníJan Saudek už je ve svém

23.01.2007   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Český fotograf Jan Saudek otevřel vlastní galerii. Stal se tak unikátem, protože je jediným českým žijícím fotografem, který má zázemí pro svá díla. Během zahájení výstavy byla představena i nová kniha Pouta lásky, která mapuje díla nová, dosud nepublikovaná i zapomenutá.

Celetná ulice, která se stala sídlem galerie, se nachází nedaleko Domu U bílého jednorožce, kde se konala retrospektivní výstava „The best of Jan Saudek“. Po jejím nebývalém úspěchu se společnost Saudek.com rozhodla pro vlastní zázemí určené umělcovým fotografiím. Od 18. ledna 2007 tak mohou jeho příznivci obdivovat stálou expozici snímků známých i dosud nepublikovaných.
Zahájení moderoval herec Jiří Langmajer, který se nedávno stal Saudkovým objektem před fotoaparátem. Otevření ovšem málem proběhlo bez hlavního aktéra, protože přes fotografy se prodral pouze Langmajer. Po prosebném „Pusťte mě!“ se posléze z hloučku fotografů nakonec vynořil nejúspěšnější z nich – Jan Saudek.
Přítomna byla i Sára Saudková, která má na svědomí novou knihu umělcových děl – Pouta lásky, která se slavnostně pokřtila. A protože se v médiích, zejména těch bulvárních, spekuluje o nepříliš dobrých poměrech mezi Janem a Sárou, padla i otázka ohledně jejich vztahu. „Víte, některá média nesmíte brát tak vážně,“ řekl Saudek.
V expozici galerie můžete shlédnout až 110 děl, která budou průběžně doplňována. Materiálu se nabízí dost, protože v současné době Saudek spolupracuje s Národním divadlem, kde zaznamenává divadelní sezónu 2006/2007. Jedná se zejména o portréty známých osobností (např. Jiří Bartoška, Pavel Liška, Hana Hegerová nebo již zmiňovaný Jiří Langmajer), ale objektivu neuniknou ani garderobiérky nebo rekvizitáři.
Samotné snímky Saudka jsou velmi specifické. Jak sám Saudek říká, toto jsou praví lidé. „Nesmyslné modely, které nejsou přirozené, ve mně nevzbuzují touhu,“ hájí svá díla, která zobrazují především ženy korpulentních tvarů.
Galerie Jana Saudka se nachází v Celetné ulici č. 9, v Praze 1. Otevřeno je denně od 10 do 20 hodin. Vstupné činí 150 Kč a zlevněné vás přijde na 80 Kč.

Foto: Aneta &Simonková
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.026 s