Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníRozkvétající žena

05.02.2007   David Šeterle   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na začátku prosince loňského roku měla křest kniha Rozkvétající žena autorek Mary Dillonové a Shinan Barclayové. Křest se konal v pražském A-centru a vedle samotného aktu křtu zde vystoupily čtyři kouzelné zpěvačky Yellow Sisters a zatančily měsíční tanec dvě zasvěcené ženy.

Kniha Rozkvétající žena otevírá téma přerodu dívky v ženu. Dotýká se témat menstruace a porodu, přičemž ukazuje jejich důležitost a skutečný význam v životě ženy. Pochopení posvátnosti menstruace může dívce otevřít dveře do světa ženy, stejně jako těhotenství a porod může ženě ukázat svět v jeho hloubce a jednoduchosti.

Dříve byly dívky obklopené ženami, ať vyspělými znalostí posvátnosti ženství, anebo moudrými zasvěcující další dívky do tajemství ženství. Poslední generace žen vyrůstají v přesvědčení rovnosti mužů a žen, která ale stírá jedinečnost poslání ženy a muže, a porod automaticky spojují s nemocnicí a porodnicí, čímž se ztrácí přirozenost porodu. Pomocí Rozkvétající ženy tak hledající dívky můžou na příběhu Kory poznávat posvátnost ženství a postupně rozkvétat.

Tématika knihy Rozkvétající ženy mi připomněla Železného jana od Roberta Blye, jenž se pokusil z moudrosti pohádky bratří Grimmů vynést na světlo světa vývoj skutečného muže, ozřejmit nejen archetyp muže, ale také ukázat způsob, jak se v chovat v praktickém životě.

Dnešní rozporuplná situace mezi mužem a ženou, stejně jako mezi muži a ženami, má své příčiny a také řešení. Připadá mi, jako bychom vykročili na cestu vzájemného sblížení a pochopení poslání ženy a poslání muže. Nyní je ale potřeba situaci uchopit do svých rukou a vědomě změnu řídit a nechat se řídit moudrostí.

Atmosféra křtu působila velice otevřeně, a tak tato kniha může být dalším krůčkem v Česku k vědomému poznání poslání ženy.


Další informace: Nakladatelství DharmaGaia. A-centrum - Vědomá a aktivní příprava na mateřství. Cesta ženy s Tamarou Markovou.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0299 s