Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.3.2024, svátek má Stela 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníOmezte riziko vzniku rakoviny!

30.01.2007   Jindřiška Kodíčková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Správně zvolená a namíchaná čajová směs má schopnost zásadním způsobem vstoupit do procesů v lidském těle a ovlivňovat je. Jejich síla je prokázaná, takže u některých opravdu neplatí rčení, že když nepomůže, tak neuškodí. Je spousta léčivých rostlin, jež se při špatném dávkování mohou stát i jedem, jiné mohou povzbudit stávající nemoci nebo negativní stavy.

Čaje z léčivých bylin nejsou zase tak nevinné, jak se nás někteří snaží přesvědčit. U kupovaných si vždy přečtěte štítek, jež by měl obsahovat složení, způsob přípravy a kontraindikace. Zvláště těhotné, kojící ženy a lidé s transplantovanými orgány by měli být ostražití. (klikni)

A nyní můžeme přistoupit k pokračování ve výběru rostlin vhodných pro harmonizační bioinformační čaje:

Achyrocline satureioides – další přírodní zázrak zvyšuje naději u nemocných rakovinou i HIV a ochraňuje játra, žaludek, střeva. Relaxuje kosterní svalstvo, harmonizuje menstruační cyklus a má afrodiziakální účinky. Zlepšuje stav cév, upravuje krevní tlak a posiluje činnost žláz s vnitřní sekrecí. Ocení ji i psychicky oslabení lidé, neboť eliminuje pocit strachu, rozjasňuje mysl a zlepšuje odolnost centrálního nervového systému.

Maytenus ilicifolia poskytuje velice lahodný čaj, jenž se pije v jižní Americe jako tonikum, afrodiziakum a apertivum. Maytenus je strom s ostnitými listy, které snižují riziko osteoporózy a pro ženy jsou doslova omlazujícím elixírem, pomáhají jim překlenout nepříjemnosti s přechodem. Chlubí se antibakteriálními a antivirovými účinky – právě nyní dost aktuálními. Již ve velmi malých dávkách omezuje riziko vzniku rakoviny a leukémie, dále artritidy, revmatismu a střevních potíží.

Smilax lékařský – jeho červené bobule znali již dávno jihoameričtí Indiáni a oblíbili si ho pro tonizační a afrodiziakální účinky. Používali ho ke snížení potíží vzniklých syfilisem, kapavkou a jinými bradavičnatými útvary způsobenými papilomaviry. Možná se tu objevuje i naděje pro zdolávání prekancerózy děložního čípku. Podporuje vylučování odpadních solí z těla, zlepšuje metabolismus buněk, čistí pleť, prokazatelně upravuje lupénku. Ulevuje při kloubních nemocech, astmatu, alergiích a ekzémech.

Pití léčivých čajů je prospěšné při prevenci i léčbě nemocí, podporuje celostní regeneraci organismu a tím, že přivádí tělu zvýšené množství zdravých tekutin, čistí zanesené orgány a zlepšuje obranyschopnost. To by měl mít na paměti každý člověk, jenž se rozhodl vzít odpovědnost za zdraví do svých rukou. Nejenom léčivky, ale hlavně voda přispívá k udržení zdraví.

Zdroj fotografie: celostnimedicina.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0225 s