Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 5.10.2023, svátek má Eliška 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13535
Komentářů: 11387


MěřeníNa co jste se báli zeptat Santy

22.12.2006   Martina Bittnerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Santa Claus nepatří sice k Čechám jako tradiční Ježíšek, ale po listopadové revoluci vystřídal z východu vnucovaného Dědu Mráze a už se u nás usadil natrvalo. Kdyby Rod Green žil třeba v Praze, jistě by místo opravdu půvabné knihy Santa Claus napsal Ježíška. Takto se musíme ale spokojit se Santou, což ovšem není také k zahození. Protože se na ní vyřádí opravdu každý.

Green totiž připravil knihu, s kterou si budou hrát i ti nejmenší, a když je hra omrzí, rodiče jim z ní mohou předčítat. &Skoláci to zvládnou již ostatně sami.

A co se tu o Santovi dozví? Seznámí se podrobně s jeho bydlištěm, s jeho spolupracovníky a vybavením, díky němuž může cestovat po světě a rozdávat hračky. Možná je napadne, jak stihne Santa obdarovat všechny za jednu noc, a také jak se protáhne komínem, nebo proč si k saním zapřáhl právě soby? Na tyto a jiné podobné otázky má tato téměř „vědecká publikace“ odpověď. Nelze ji ovšem rozhodně vinit z oslavy či budování nějakého Santovského kultu. Naopak ve čtenářích podporuje myšlenku světa v oblacích, který se stará o to, aby všechny děti na světě zažily co nejhezčí vánoční svátky. A stará se o legendu, že ty krásné věci pod stromeček nedávají dospělí, ale právě Santa.

Vedle pěkných a až roztomilých ilustrací kniha obsahuje v podstatě interaktivní části, jež vtáhnou i toho sebecyničtějšího chlapečka do kraje, v němž vládne Santa a kde Vánoce skrývají ještě kouzelnější tajemství. Vždyť pátrání po tajných skrýších knihy obsahujících různé listiny a poklady může se stát zábavné nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

Pokud vám chybí ještě nějaký zajímavý dárek pro vaši ratolest, určitě sáhněte po této publikaci. Garantuji vám, že až ji vybalí pod stromečkem, nebude se moci od ní o &Stědrém večeru odtrhnout.


Vydalo nakladatelství Metafora
Zdroj obrázku: Metafora.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0268 s