Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníVeronika Žilková prozradila, jak otěhotněla

01.02.2007   Jindřiška Kodíčková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kmotra Veronika Žilková na křtu knihy Metoda Ludmily Mojžíšové prozradila, jak otěhotněla: „ Abyste si nemysleli, že je to tak jednoduchý. Také jsem začala cvičit ty směšné cviky podle paní Mojžíšové. Ale zradil mě hned první, u kterého jsem zůstala. V knize se psalo: položte se na záda a ..... Tak jsem si lehla a teď jsem těhotná."

Ne všechny ženy přijímají těhotenství s takovou lehkostí a nadhledem jako populární herečka. Naopak jim hrozí spíše opačný problém, do jiného stavu ne a ne přijít. Právě pro ně rehabilitační sestra Ludmila Mojžíšová vyvinula cvičební metodu, jak zlepšit plodnost i u těch, které se léta léčily na neplodnost a v kladný výsledek již přestávaly věřit. Chtěla, aby se její cvičení stalo metodou první volby, což znamená nejprve řádně rozcvičit a narovnat pánev, teprve při neúspěchu pokračovat invazivní nebo hormonální léčbou. Přestože odborně vycvičila mnoho svých následovnic, měla prokazatelné „výsledky“ v podobě narozených „mojžíšků“, přesto odpovědné ministerstvo zdravotnictví, místo aby se snažilo její snahy podpořit, jí házelo klacky pod nohy. Ani dnes metodu nehradí zdravotní pojišťovny. A přitom by objev mohl aspirovat na Nobelovu cenu.

Cviky paní Mojžíšové ale nejsou pouze koncepční metodou, mají mnohem širší využití v oblasti poškození pohybového aparátu. Ostatně původně jejich cílem bylo odstranění chronických bolestí páteře a kloubů. Zatímco ještě před padesáti lety se lidé více přirozeně pohybovali, víc chodili a tělesně pracovali, dnes (s prominutím) prosedíme na zadku většinu života. Není tedy divu, že nás bolí záda, nohy a proto raději na pohyb rezignujeme. Kruh se tak uzavírá a cestu ven nabízí zázračné, ve své podstatě velice jednoduché a sdělitelné cvičení. Jak na to, ukazuje právě vydaná kniha Metoda Ludmily Mojžíšové, již vydalo nakladatelství XYZ. V knize se podrobně popisuje deset (plus dva) jednoduchých cviků pro fyzické i duševní zdraví. Pro větší názornost jsou doprovázeny fotografiemi s důrazem na správné provedení.

Kniha je věnována paní Mojžíšové, která odešla navždy začátkem ledna před patnácti lety, aniž se její metoda dočkala oficiálního docenění. Vzpomínají na ni její kolegyně, ale i lidé, jimž metoda pomohla na nohy. Nejvíce ale potěší fotografie malých „mojžíšků“, kteří světlo světa spatřili pouze díky této unikátní metodě.

Zdroj fotografie: pregnancy-symptoms.org


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0253 s