Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.3.2024, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníNeobvyklé posezení

26.03.2007   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Trojka je magickým číslem a proto nás třetí a závěrečný díl kavárenského průvodce zavane na právě tři netradiční místa, kde můžeme v klidu popíjet kávu…

Vesmírna
Možná jste o projektu občanského sdružení Máme otevřeno již něco zaslechli. Vesmírna totiž nepředstavuje klasickou kavárnu, ale také tréninkové místo pro osoby s lehčím mentálním postižením. Během dvou let praxe mají klienti šanci pracovat v provozovně a osvojit si pracovní dovednosti, které mohou uplatnit v budoucím zaměstnání. Krom výborného socializačního aspektu učí OS Máme otevřeno své zaměstnance, jak osvobozující je starat se sám o sebe, mít vlastní výplatu (závislou na kvalitě a kvantitě výkonu) atd.
Vesmírnu si většina návštěvníků brzy oblíbí – připomíná malý rodinný podnik, kde návštěvník čte, popíjí kávu, čaj, hraje některou z volně dostupných her, nebo sedí na internetu. V kavárně probíhá celá škála kulturních akcí, od autorských čtení, přes divadla až po recitály. Pokud náruživě píšete, čtete či teatrálně trávíte večery, můžete se po dohodě realizovat ve Vesmírně.
Nabídka pohoštění nezůstává pozadu za jinými podniky, ba možná získává trochu náskok: palačinku zkonzumujete za cenu od 39,- do 59,-, kávu v průměru za 25 korun. &Siroká paleta jídelně-nápojového lístku obsahuje speciality typu: Námořnický flip dědy Lebedy (horký jablečný mošt s rumem), Sahlep - mléčná turecká pochoutka (z kořene vstavače se skořicí), Malinový jogokoktejl atd.
Vesmírnu najdete Ve Smečkách 5, za rohem od Václavského náměstí, otevřeno je ve všední dny od 9 do 22 hodin.

Shaharazad (&Seherezáda)
Druhý neobvyklý typ kavárny naleznete ve Vlašské ulici 6, taktéž na Praze 1. Název sám napovídá na arabskou podstatu podniku. &Seherezáda v sobě skloubila vinárnu, kavárnu a čajovnu, návštěvníkům nabízí arabské pochutiny, hlavní jídla, vína i speciální kávy. Nezapomínají zde samozřejmě ani na oblíbenou vodní dýmku. Ovocné příchutě přijdou na 140,- na jedno „nacpání“. Trochu překvapující je v tomto orientálním prostředí nabídka připojení k internetu.
Káva stojí od 30 do 70 korun, pro zákazníky jsou připravena zvláštní arabská menu se zvýhodněnými cenami. Pokud by snad konzumace, prostředí, ani obsluha na zákazníka nezapůsobila, lze po dohodě objednat dokonce arabskou tanečnici.

Žižkovská věž
Z Orientu se rychle „přeorientujeme“, a to málem do budoucnosti. Posledním kavárenským typem není nic jiného, než proslulá Žižkovská televizní věž. Kavárna visí na třech gigantických kovových nohách ve výšce 66 metrů. Návštěvu nelze doporučit dvěma skupinám lidí: jednak těm, kteří nemají v lásce hloubku pod okny a jednak osobám trpícím klaustrofobií. Cestě výtahem se totiž nevyhnou. Třetí překážkou může být vstupné – nezlevněné stojí 150 korun. Káva přijde na 40,- až 70,- (podobně jako s vysokohorskou přirážkou).
O třicet metrů výše nad kavárnou čeká návštěvníky úžasný pohled. Krom panoramatu Prahy jako na dlani lze za dobrého počasí dohlédnout do stokilometrových dálek a podívat se, jak se žije v Plzni, Rakovníku, Ústí nad Labem, Poděbradech, nebo na Řípu.

Zdroj obrázků: http://www.shaharazad.cz - nahoře: arabská kavárna, www.tower.cz - dole: Žižkovský vysílač - kaféKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0303 s