Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 21.2.2024, svátek má Lenka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníNěmčina je jednoduchá!

13.03.2007   Pavla Králová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

...například v Německu ji ovládá každé malé dítě! Kdysi jsem zaslechla tuto větu ve spojitosti s jiným jazykem a dnes jsem ji zkrátka nemohla nepoužít. Nám Čechům (až na několik výjimek) je vlastní nepochopení, hraničící s nenávistí k tomuto jazyku. Způsobil to Hitler? Členy podstatných jmen? Nebo složitý systém nepravidelných sloves? Můžeme s tím něco dělat?

Ale ano! Jasno nám v německé gramatice pomůže udělat Hana Justová v učebnici NĚMČINA V KOSTCE GRAMATIKA, kterou počátkem tohoto roku vydalo nakladatelství Fragment.

Pokud tedy neodmítáte studium němčiny z ideologických důvodů a snad vám tento germánský jazyk zní i příjemně, nebo se němčině musíte věnovat kvůli škole či zaměstnání, vřele vám doporučuji si tuto  učebnici zakoupit.

Tato učebnice a  cvičebnice německé gramatiky má snahu prohloubit a doplnit znalosti základního gramatického učiva. Je určena hlavně k procvičení a upevnění již získaných znalostí. Ocení ji studenti, připravující se na různé typy zkoušek, jakož i lidé, kteří se němčinu rozhodli studovat doma bez pomoci učitele (součást učebnice tvoří také klíč).

Svazek obsahuje přehledové tabulky, stručně vysvětlující jednotlivé gramatické jevy a zákonitosti, namísto obsáhlých teoretických výkladů. Pod tabulkami najdeme dále několik cvičení ověřující pochopení probírané látky. Porozumění látce zajišťují také testy, kterých se v učebnici nachází  celkem 11. Správnost řešení lze ověřit v zadní části učebnice, v klíči.

Hana Justová nás na celkem 120 stranách provází úskalími německé gramatiky. Procvičí s námi například členy podstatných jmen, jejich skloňování, jakož i tolik problematické skloňování přídavných jmen, číslovky základní, řadové i podílné, časování sloves, perfektum, préteritum, plusquamperfektum, trpný rod i skladbu.

Zcela přehlednou a srozumitelnou formou nás provede všemi základními jevy německé gramatiky a pomůže nám si je uspořádat v hlavě.

Učebnici NĚMČINA V KOSTCE GRAMATIKA vydalo v roce 2007 nakladateství Fragment.

Zdroj fotografie: www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0369 s