Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 31.10.2020, svátek má Štěpánka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12966
Komentářů: 11155


MěřeníCesta z krimu Původního Bureše

09.04.2007   Jan Kobera   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kapela Původní Bureš, některými recenzenty označovaná za „nestora pražské klubové scény“, nedávno oslavila dvacáté výročí své existence a vydala (počítám-li správně) deváté řadové album s názvem Cesta z krimu (rozhovor s kapelou u příležitosti 18. výročí můžete najít zde).

Na tomto nejnovějším počinu kapely naleznete dvanáct nových písní, na datové stopě pak dva videoklipy, jednu povídku a jedno demo. Samotná nahrávka a její zvuk je skutečně tradiční – syrová fumasova kytara, přirozeně podporovaná hutnou basovou linkou, bicí řekněme ve standartní kvalitě, byť možná trochu jednoduché a mírně zatlačené do pozadí, zejména oproti base a kytaře.

Fumasův zpěv pak doprovází dívčí vokály a samotný zvuk zpestřuje již tradiční trubka a elektrická viola. Tedy stručně řečeno: nic nového. Kdo by očekával nějaké převratné změny v samotném repertoáru, samozřejmě by se spletl – jsou to ony známé, charakteristické „songy“ Původního Bureše.

Vše se navíc, jak je dobrým zvykem kapely, natáčelo na živo, takže výsledný zvuk je velmi autentický. Chytré, mírně melancholické texty, chytlavé refrémy, jednoduché melodie na pár akordů a „folk-punkové“ aranže jednotlivých písní. Nutno ovšem poznamenat, že pozorný posluchač se neubrání dojmu, že Fumas tentokrát není jediným autorem textů. Tento dojem je správný – autorem čtyř z nich je bubeník Petr Hugo Šlik, jehož rukopis se mi poměrně úspěšně podařilo identifikovat.

Co zbývá závěrem? Je-li Původní Bureš vašemu srdci blízký, nebudete zklamáni. Na CD je několik chytlavých kousků, které se vám jistě rychle dostanou pod kůži. Jestliže Původního Bureše neznáte, zkuste to. Možná nebudete zklamáni – sama kapela svou hudbu doporučuje ordinovat při léčbě zažívacích potíží, astmatu a chronických depresí.

Původní Bureš – Cesta z krimu. Indies records, 2006.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0522 s