Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníBiostyl a Esoterika 2007

25.03.2007   David Šeterle   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Biostyl a Esoterika, tedy v podstatě právě to, co po nás už dlouho volá a co nám může pomoct vrátit se opět na pozitivní a tvůrčí cestu vývoje. Životní styl, který je v souladu s přirozeností, se Zemi a se životem - biostyl. A vnitřní život každého z nás, jenž otvírá nejen třinácté komnaty, ale vrací nás na cestu poznání sama sebe a je nástrojem řešení většiny problémů - esoterika. V tichých březnových dnech 16. až 18. 3. 2007 se na pražském Výstavišti konaly zároveň dva festivaly: Biostyl a Esoterika.

Rád bych zde popsal spíše svoji cestu, jak jsem festivaly procházel a jak na mě působily. Nakonec hlavní i doprovodný program, profily účastníků si každý může prohlédnout sám. Oba festivaly se odvíjely ve dvou rovinách: jednak probíhal cyklus přednášek a pak se zde nacházela výstavní a prodejní část.

Překvapila mě hned ze začátku příjemná atmosféra. Úsměvné stánky s klobásami, moravskou pálenkou a cukrovinkami cestou k sálu se stánky a vystavovateli Biostylu, jenž se zaměřoval na zdravou výživu, ekologii a zdravý životní styl. Hned jsem našel stánek LifeFoodu, jenž mi v poslední době dělá radost, přiváží k nám do Česka syrové potraviny, jinak nesehnatelné. Nakoupil jsem si tak syrové červené a černé bio olivy. Shledal jsem, že do prodeje se připravují české syrové čokolády: čokoládové tabulky ze syrových kakaových bobů.

Podobně nadšený jsem byl ze stánku Liveon. Z potraviny zde zastupovala řada dodavatelů biopotravin. Je skutečně radost, jak lidé mění své hodnoty, probouzí se a přemýšlí také o tom, „co“ denně jí. Oceňují bio-kvalitu, farmáře a výrobce, jež za potravinou stojí, stejně jako sebe, který se tím živí a onu potravinu proměňuje ve své tělo. Směrů, jakými lze reflektovat svůj způsob stravování, existuje několik: FairTraid potraviny, biopotraviny, syrové potraviny a jejich sociální aspekty (jak se má onen výrobce či sběrač? u nás či v rozvojové zemi?), ekologické aspekty (jaký vliv na životní prostředí má pěstování či výroba potraviny?) a jaké zdravotní aspekty (skutečně podporuje tato potravina mé dokonalé zdraví?).

V jednom stánku jsem také našel dalšího potencionálního dodavatele oblečení z biobavlny. Poslední rok hledám, kde bych si v Česku zakoupil ať boty, kalhoty či třičko z biokonopí či z biobavlny. Vždyť oblečení laská naše tělo často celý den, výroba a zpracování textílií je širokým odvětvím a „žroutem“ naší energie a my si opět můžeme vybrat, zda podpoříme naše zdraví, výrobce a životní prostředí, anebo se tímto tématem nebudeme zabývat a v bezesném spánku budeme pokračovat. Čím více zájemců o „biooblečení“, tím dříve se probudí nejrůznější dodavatelé, a nakonec i výrobci.

Esoterika se zaměřila více na kontaktní, vzdělávací a zábevní aspekty ezoteriky. Ve stáncích se zde představovali známí i méně známí knihkupci a vydavatelství, malíři a malířky, léčitelé a léčitelky, astrologové a astroložky, kartářky, řezbáři a další. Setkal jsem se tady s Marií Náprstkovou a pokochal se jejími obrazy. U jejího stánku jsem shledal známou příjemnou vůni, leč nejednalo se o vonné tyčinky, nýbrž o výpary olejů z obrazů. Řada dalších mně už známých lidí zde vystavovala a kolem nich se zastavovali či míhali nejrůznější lidé. Přišli se něco dozvědět, nakoupit, pobavit se, naučit se, spojit se s dalšími lidmi?

Přese všechen dobrý a příjemný dojem mi „něco“ scházelo. Postrádal jsem cosi ryze praktického a životného. Myšlenky, jež by náš život uchopovaly komplexně a nabízely řešení nejen pro zábavu, ale i pro práci, nejen pro mě, ale i pro rodinu a společnost, nejen pro potěšení, ale také pro každodennost. Nakonec jsem přeci jen našel. Ekozahrady manželů Svobodových a ekologické stavby představované Oldřichem Holzmanem. Považuji za cennou myšlenku „rodového statku“, kterou představovali a nabízeli. Rodový statek, kousek vlastní půdy, na němž může žít každá rodina - každý rod, ztělesnit tak svůj životní „biostyl“ a vytvořit prostor nejen pro esoteriku, ale pro společný a tvůrčí život všech bytostí.


Další informace: http://www.biostyl.cz/ ,http://www.veletrhesoterika.cz/

Zdroj fotografií: http://www.lifefood.eu/Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0334 s