Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 22.2.2024, svátek má Petr 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníTlouštíci, radujte se, něco pro vás!

28.03.2007   Jindřiška Kodíčková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Že obezita není nic moc na pohled, ví asi každý. Že se může lehce stát zabijákem, jen neradi tušíme.

O tloušťce a hubnutí bylo již popsáno tolik papíru, že by se zdálo, že nic nového dodat nelze. Na druhou stranu neúprosné statistiky varují, že tlouštíků neubývá, ale naopak obezita zasahuje stále více i dětskou populaci. Do boje se svým 172,4 kg těžkým tělem se pustil Luboš Xaver Veselý, posluchačům Frekvence I známý moderátor pořadu Křížový výslech. Teď, po roce diet, pohybové aktivity a tajemné pilulky, váží o víc než čtvrt metráku méně. Cestu za štíhlým tělem nastoupil za všemocné podpory kamarádky Lindy ( všimněte si, že spřízněná duše může pomoci více než zamčená lednice, jinými slovy, ve dvou se to lépe táhne) a hubnoucího programu Linda.

Xaver si už nemohl zavázat tkaničky, funěl, supěl, potil se při sebemenší námaze, však to znáte. Dlouho si zakazoval přiznat, že s jeho tělem a potažmo zdravím, to není úplně v pořádku. Pod tlakem (i vysokým krevním) okolí vyhledal obezitologa MUDr. Svačinu a vydal se na strastiplnou roční cestu. Už jen to, že vydržel, zaslouží smeknutí. O své zážitky se podělil v knize Jak jsem potkal hubnutí, aneb můj rok s Lindou, kterou za přítomnosti pohublého autora pokřtili manželé Michalovi (Vondráčkovi?). Při následném rautu se ukázalo, že kniha přišla právě včas, ale přítomní ji ještě nečetli. Jinak by nesáhli po kremrolích, dortíčcích a jiných laskominách, jež tam nastražil asi podlý ďábel. Pro úplnost dodat, že se cpali jen někteří přítomní, mám strašné nutkání to prásknout. Ale zase si říkám, zrovna se třeba odměňovali za předchozí hodinku vysilujícího běhu....

Do knihy jsem nahlédla, trochu početla. Zajímavý deník Xavera odhalí, co vše musel i nesměl, jeho zaváhání, i pevnou vůli. Knížka se stane návodem i průvodcem, určitě motivačním prostředkem pro věčné dietáře, kteří už zhubli i více jak 300 kg, a pořád mají nadváhu. To jsou paradoxy, co? (Přestože mám váhu celkem v normě, za posledních pět let jsem se díky hubnutí jednou ztratila a přitom vážím jako na začátku – podivný zákon zachování hmoty a energie). Potěší je pohled na slavné, jež musí také řešit problémy, najdou rady, pomoc, víru v úspěch. Za přínosné v knížce považuji rozhovor s lékaři a celkový tón, byť vtipný, ale zároveň problém obezity nezjednodušující a nebagatelizující. Prostě se dozvíme, že zhubnout a úbytek trvale udržet, je stejná dřina, jako přestat kouřit či pít.

PS. Ale Xavere, pořád jsi tlustej, tak pokračuj! Držím palce, hodně jsi dokázal, ale myslím, že minimálně dva takové roky máš ještě před sebou.
PS . Z toho vyplývá, že jednodušší je si přijatelnou váhu udržovat, to znamená trvale změnit stravovací a pohybové návyky. Je to jako s jakoukoli závislostí, na celý život! Prohřešky se okamžitě sčítají a trestají. 
Xaver při uvedení knihy


Kmotra Helena Vondráčková s Dádou Patrasovou


Foto: autorka


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0354 s