Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníPFW – druhé ohlédnutí za festivalem módy

02.04.2007   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

O víkendu proběhl závěr festivalu módy – Prague Fashion Week. Dvoudenní program přinesl jména ocenění „Talent sezony“, „Výtvarník sezony jaro 2007“ a představil návrháře české i zahraniční.

Sobota patřila módním tvůrcům, jejichž jména nám nejsou úplně neznámá. Z českých návrhářek předvedla novou kolekci Iveta Řádková, jejíž modely se nesly ve třech barvách – černá, bílá a šedivá. Ani zde nechybělo zvýraznění pasové linie, u šatů nabírané sukně a lehké materiály. Iška Fišárková potěšila zejména mužskou část obecenstva, neboť předvedla několik kusů elegantních oděvů, určených právě pro pány. Nechyběly ovšem ani modely pro dámy, které svým zhotovením doplňovaly mužskou část kolekce. Nutno dodat, že nápaditě zdobené kostýmy a šaty vyvolaly u publika největší nadšení. Jako poslední předvedla své výtvory Taťána Kovaříková, která vnesla trochu barev do převážně černobílého týdne módy. Nezklamala kostýmy, které opět osvěžila nápaditostí – jemným lemováním. Její šaty z elastického materiálu obepínaly těla modelek a akcent volnosti jim dodalo šněrování na boční straně. Pozdní večer patřil zahraničním designerům, a sice z Dánska. House of Lykke přivezli jednoduché střihy opět v temných barvách, By Tougaard si pohrál po stránce výtvarné a značka Christa - Bildt & Prior se stala jakýmsi kompromisem obou předchozích.
Nejenom diváci byli nejvíce nadšení z kolekce Išky Fišárkové, tvořící pro značku Max Fred. Za kolekci „Nesnesitelná lehkost“ získala od Akademie módy titul „Výtvarník sezony jaro 2007“, kterým se naposledy pyšnila návrhářka Hana Havelková. „Z kolekce Nesnesitelná lehkost jsem cítila silnou osobnost výtvarníka. Iška v ní vyjadřuje jasný ucelený názor, předvádí nádhernou práci s krejčovinou, která je posunutá do jakési moderní nostalgie. Kolekce, včetně zvolených doplňků od Radky Kubkové, působila úžasně uceleně, byla dotažená do nejmenších detailů,“ sdělila později Havelková. Fišárková si tento pocit nevychutnala poprvé. Již v roce 1996 a 2005 získala toto ocenění.
Netrpělivě čekali na ocenění i adepti na „Talent sezony“. Nakonec zvítězil Martin Havel, student Vysoké školy uměleckoprůmyslové (V&SUP), v atelieru Módní tvorba. Jeho nápadité kreace má na svědomí jeho dlouholetá praxe v oblasti módy. Havel se nejprve vyučil pánským krejčím, posléze studoval technickou univerzitu v Liberci, obor textilní a oděvní návrhářství a nyní se nachází v pátém semestru V&SUP pod vedením profesora Josefa Ťapťucha, návrháře a člena Akademie módy.

Foto: Aneta &Simonková
Foto dole: zleva po směru hodinových ručiček - modely Ivety Řádkové, Taťány Kovaříkové a Išky FišárkovéKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0567 s