Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníPizzerie Dolce Vita

18.09.2003   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pizzerie Dolce Vita rozšířila řadu malokapacitních podniků tohoto typu v Neratovicích. Ačkoliv nedaleko od ní stojí další dvě restaurace s podobnou nabídkou, vzhledem ke skutečně malému prostoru a poloze přímo na náměstí, si své zákazníky jistě najde. Minimálně může totiž těžit z těch, kdo se jednoduše nevešli ke konkurenci. Jediná místnost Dolce Vity s barem i stoly není sice zařízena nijak stylově, zato je relativně čistá s atmosférou, která vás neuchvátí, ani neodradí.

Zanechá nejspíš v návštěvníkovi takový neutrální dojem, což nemusí být zrovna na škodu. Nepříjemně ale působí těžký a vydýchaný vzduch, neboť tu nemají klimatizaci a navíc velká okna se asi často neotevírají, nebo nejdou možná ani otevřít. Zapálí-li si tedy někdo cigaretu, rázem se vytvoří ovzduší na způsob hospody páté cenové skupiny.
Tento nešvar trochu vyrovnává obsluha v podobě sympatického mladíka. Na požádání utřel mokrý stůl bez reptání a při objednávání se choval vstřícně. Sice odnášel mnohdy nedopité pivo a občas přehlížel (nevím, zda záměrně) živě gestikulující zákazníky, co si chtěli pouze něco přiobjednat, přesto na neratovické poměry patří rozhodně k té lepší sortě číšníků, s níž se tu setkáte. Dokonce i účet přinesl rozpočítaný na dvě půle a nenutil nás k běžné praxi – platí celý stůl dohromady.

Ceny jsou tu průměrně vysoké stejně jako v ostatních místních restauracích. Nabídka piva tomu odpovídá – točený Velvet za 24 Kč. Nicméně si můžete dopřát i lahvovou Plzeň. Vídeňská káva přijde na 25 Kč a „Mattonka“ k tomu za 12 Kč. Z dalších nealkoholických nápojů mohu zmínit Sprite za 22 Kč. Samozřejmě se můžete opít i vínem, kdy decka vyjde na 11 Kč. K snědku si můžete pochopitelně dát pizzu v cenové relaci 80-90 Kč. My si vybrali Capriciosu za 88 Kč a Hawai za 85 Kč. Obě byly na tenkém těstě s poctivou dávkou všech nutných ingrediencí. Jediné, co jejich chuť dosti kazilo, byl nadbytek zapečeného pepře. Bohužel kuchař měl asi místo něj více hýřit oregánem. Kdyby ale toto pálivé koření vynechal, jeho výtvory by směle konkurovaly pizze z podniku „Bellomondo“.

K dobré restauraci patří i slušné toalety. V tomto případě si označení slušené zaslouží, protože jsou vybavené papírovými ručníky, toaletním papírem a mýdlem. Především pak potěší svou čistotou a celkovou úrovní, což se asi daří udržet hlavně díky tomu, že se uzamykají a klíč dostanete na požádání u baru.

Pokud shrnu klady a zápory, vychází mi, že kdyby se v Dolce Vitě častěji větralo a kuchař více dbal na chuťové nuance jídel, bylo by to místo, kam by se zákazník rád vracel a kam by rád zašel pokaždé, když dostane chuť na italské speciality.

Pizzerie Dolce Vita
Nám. Republiky 400
Otevírací doba: PO-ČT 11-23 hod.
PÁ-SO 11-01 hod.
NE 12-23 hod.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2111 s