Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 10.6.2023, svátek má Gita 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13456
Komentářů: 11382


MěřeníNeznámá identita

24.04.2007   Jindřiška Kodíčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Brzy zrána probudí detektiva Elvise Colea telefon. V temné uličce zavraždili neznámého muže! Ten navíc ještě před svou smrtí stačil zašeptat, že je jeho otec.

Sounáležitost, tradice, mít kam patřit, prostě určitá identita, je to, co člověk velice touží mít. Elvis Cole, dnes uznávaný detektiv, vyrůstal bez otce. V dětství se ho dost kuriózním způsobem snažil najít. Bezúspěšně. Toho jitra mu svitla nová naděje. Co když konečně...

Pátrání po totožnosti neznámého ale hned od počátku ukázalo, že k potvrzení detektivovy identity nepovede. Musel se smířit, že ani tentokrát ruku svého otce nepohladí. Právě naopak. Jak se vidina otce vzdalovala, rýsoval se příběh daleko děsivější. Dávno zapomenutý, plný hrůz. Po stopě dávného masakru, jehož krvavá chapadla vystřikují jed i do současnosti, se s ním vydává i dávný přítel Joe Pike a bývalá pyrotechnička a náruživá kuřačka Carol Starkeyová.

Robert Crais, zkušený spisovatel detektivek proslul předlohou k filmu Rukojmí, kde v hlavní roli exceloval Bruce Willis. Ani jeho nový detektivní příběh Zapomenutý muž, nepostrádá žádnou z kvalit literárního žánru, které ho posadily na pomyslný trůn. Pomalu nás vede vyšetřováním, nutí bystře reagovat na nové skutečnosti, dává možnost tipovat vrahy i motivy. Příběh osvěžuje i láskyplným citem. I když svérázný Cole ani jeho protivníci neváhají tasit a střílet, tentokrát vyprávění prolíná toužebná nostalgie malého chlapce i ostrého muže z věčného hledání a zklamaných nadějí.
 
Jako opadávají květní plátky růže, tak skupina postupně odhaluje děsivé, nelidské činy dospívajícího, citově otrlého kluka, vraždícího bez kloudného motivu neznámé lidi. Z uzavřené spirály strachu, výčitek svědomí a touhy po spravedlnosti za každou cenu, vychází Cole vítězně - vraha usvědčí a dopadne. Na cestě odkryje i mnohá překvapení, jež mu spíše přitíží. Těžké postřelení v posledních minutách asi ukončí i jeho slibnou detektivní kariéru...

Robert Crais, Zapomenutý muž. Vydalo nakladatelství METAFORA v roce 2007 .

foto: www.metafora.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.6738 s