Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.7.2020, svátek má Drahoslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11143


MěřeníMůj život s modelingem I.

27.04.2007   Pavla Hložková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Šestadvacetiletá Milada Fišerová pracuje ve známé agentuře Czechoslovak models jako bookerka zahraniční sekce, vyhledává tedy nové talenty pro modeling. Věnuje se také modelingu a fotografování. Díky své práci v módním průmyslu se dostala do všech hlavních módních metropolí – Paříže, New Yorku, Milána a Londýna.

Jako bookerka musíte mít v oku všechna pozitiva i negativa adeptek pro modeling. Jaká jsou nejdůležitější kritéria pro úspěch v modelingu?

Samozřejmě nejdůležitější jsou fyzické předpoklady a jestli dokážete zaujmout na první dojem. Trendy se za posledních 10 let příliš nezměnily, stále jsou v kurzu vysoké a štíhlé dívky, dobrá pleť, hezký úsměv, zuby. Pokud se v současné době tvrdí, že přichází trend zavalitějších modelek, myslím, že tomu tak doopravdy nikdy nebude. Určitě pro modeling existují i nějaké psychické předpoklady. Samozřejmě je lepší, když je dívka psychicky stabilnější. Pokud vyjede v 16 letech sama za hranice, nemá to v hlavě srovnané a nestojí nohama na zemi, může spadnout do lecjakých nepříjemností a nástrah, kterých je ve světě modelingu velmi mnoho. Myslím, že záleží především na rodině, výchově a dobrém zázemí.

Myslíte si, že dokážou být dívky soudné, nesnaží se někdy obstát, i když na to vlastně nemají?

V agentuře máme i takové modelky, které na zahraničním trhu příliš úspěšné nejsou, ale pracují velmi dobře v Čechách. Jsou dívky s ambicemi i entuziasmem pro cestování, ale ideální parametry pro modeling v zahraničí nemají. Proto zůstanou na českém trhu, který není zas až tak náročný. Na druhou stranu zde máme i dívky, které mají možnost vycestovat, avšak dávají přednost studiu a do cestování se moc nehrnou.

Stalo se vám někdy, že vás nová adeptka pro modeling na první pohled příliš nezaujala, ale postupem času jste během rozhovoru s ní našla nějaké její vnitřní kouzlo, takže jste ji do agentury nakonec přijala?

Většinou dám na svůj první dojem a pohled. Když za mnou do agentury přijde nová dívka, která by s námi ráda spolupracovala jako modelka, strávím s ní pár chvil, popovídáme si, odkud je a co ji k nám přivedlo, o jejích ambicích, atd… a během té chvíle zjistím, jestli má cenu dál pokračovat nebo ne.

A stalo se někdy naopak, že dívka na fotografiích, které vám nejdříve zaslala, vypadala zajímavě, ale v reálu to pak byl takříkajíc šok?

Často se stává, že dívky pošlou fotky a ty jsou pak dost odlišné od reality. Na fotkách na pláži z dovolené dívka může vypadat dobře, ale pak přijde a vypadá úplně jinak. Buď má úplně jiné míry, je silnější, nebo si přidá pár centimetrů navíc na výšce a ve skutečnosti je o dost menší…Výška je velice důležitá v profesi modelky.

Kdybyste to měla srovnat, je takových “šoků” víc než těch příjemných překvapení?

Určitě, negativních překvapení je víc než pozitivních. Z dívek, které sem přijdou, posíláme 90% pryč. V agentuře je přes 200 modelek, tedy téměř plný stav a nemůžeme si proto bohužel dovolit brát někoho, u koho si nejsme 100% jisti.
Pokračování rozhovoru vyjde v pondělí 30. dubna.(klikni)
Zdroj fotografií: www.miladafiserova.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0754 s