Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.3.2024, svátek má Anežka 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníPutování za krásami českých hor

08.05.2007   Pavla Králová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Léto se kvapem blíží a pokud tak jako stále více Čechů upřednostňujete dovolenou strávenou "doma" a máte rádi putování po horách, určitě oceníte publikaci "Křížem krážem po českých horách pěšky i na kole" od Tomáše Feřtka, kterou v tomto roce vydalo nakladatelství Fragment.

Knihu autor rozdělil do celkem 17 kapitol, z nichž první poskytuje obecné rady k tomu, jak cestovat, co si s sebou zabalit a co raději vynechat a vysvětluje smysl této publikace - nepopisuje každý sebemenší detail našich hor, ale poskytuje čtenáři obecné, nejdůležitější informace o českých horách.

Dalších šestnáct kapitol nás již zavádí do jednotlivých pohoří - Krkonoš, Jizerských hor, Orlických hor, Krušnohoří, &Sumavy či Žďárských vrchů.

Každá kapitola poskytuje v úvodu základní informace a zajímavosti o pohoří, kterému se kapitola věnuje, dále se kapitola skládá z mapky, tipů na výlety pěšky i na kole, obsahuje mj. také odkazy na internetové stránky, věnující se podrobněji daným horám.

Např. v kapitole věnované Jizerským horám se dozvídáme o tom, jak moc se jejich tvářnost za posledních třicet let změnila - hory postihla kůrovcová kalamita, a tak se muselo velké množství stromů odstranit. Tak ztratily Jizerky svou někdejší podobu. Husté lesy dnes nahradily častější chaty a především nové komunikace. Autor nás také upozorňuje na to, že do těchto hor se vyplatí přistupovat od jihu.

Kniha je příjemně a především přehledně strukturována, takže se v ní snadno orientuje. Obsahuje množství zajímavých informací o českých horách a i když nemá za cíl seznámit nás s veškerými detaily, určitě nás dokáže příjemně navnadit k letnímu putování a objevování nových nepoznaných zákoutí naší země.

Za jednu z příjemných stránek této publikace považuji, že se nesnaží namluvit lidem, že se hodí každému, dokonce přímo říká, že pokud znáte české hory nazpaměť, v podstatě vám nemůže posloužit. Zároveň tato kniha nemusí sloužit pouze turistům, ale všem lidem, kteří se chtějí dozvědět něco nového o našich horách.

Knihu Tomáše Feřtka Křížem krážem po českých horách pěšky i na kole vydalo v roce 2007 nakladateství Fragment.

Zdroj fotografie: www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0355 s