Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníChce to kompromis - lásku i sex

17.05.2007   Radka Zadinová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ženy mají raději romantiku, muži mají raději sex. Ovšem dá se to vyložit dvěma způsoby. O tom, že ženy mají raději romantiku, zatímco muži ji považují za změkčilost, pomlčím. Tento fakt je všeobecně známý.

A že muži mají raději sex než ženy – tady mi cukají koutky. Jasně že ženské si touží raději povídat při svíčkách, procházet se při měsíčku, sledovat zamilovaný film a brečet u něj příteli v náruči, zatímco muži by nejradši všechny tyhle „zbytečnosti“ přeskočili a šli rovnou na věc... Ale věta, že muži mají raději sex než ženy se dá vyložit i tak, jak je napsaná: Mužům nezáleží na ženě, ale na sexu. Opravdu? Při stále častějších nevěrách se zdá, že opravdu nezáleží s kým, ale jestli „vůbec“.

Ale stejně jako hodně z nás – žen – raději předstírá bolesti hlavy či menstruaci, aby „zase nemusely“, hodně chlapů prostě jde a sbalí první, která se jim připlete do cesty, někde ji takříkajíc opřou o zeď a užijí si. Sex.
Tři docela obyčejná písmena a kolik moci je v nich skryto, když se správně seřadí.
Doslova cloumají světem. Sálá z nich vášeň, touha, chtíč. Způsobují muka, drásavou bolest, dohání nás ke vzteku (pokud se nám nepodaří je zkrotit) nebo nám přinášejí uspokojení, krásu, nekonečno, závrať... Jsou muži, a jsme my, ženy, ochotné kvůli pár okamžikům pomíjející slasti zapomenout na všechno? Na lásku (kterou cítíme k jinému partnerovi, než právě k tomu, se kterým se oddáváme sexuálním hrátkám), něhu (která se nám někdy tajně objeví v očích při pohledu na milovanou tvář), opatrnost (k čemu by taky byla dobrá?), vztek (vyprchá tak rychle, že si později nevzpomínáme, proč jsme se zlobili a na koho), dokonce i na to, jak se jmenujeme... Jak kdo. Přesto se mnohem častěji stává, že tímto syndromem nevěry trpí muži.

Zřejmě je to tím, že zatímco žena touží po něze, porozumění, ochraňování, muž si takovými věcmi nechce zatěžovat hlavu. A snad od okamžiku, kdy pochopí, oč jde, nepřestává toužit po sexu. Samozřejmě, existují i muži, kteří touží zrovna tak po něze, porozumění a sounáležitosti jako ženy, stejně jako znám ženy, které netouží po ničem jiném než po dobrém, uspokojujícím sexu a nikdy nemají dost. Existují ženy, které jdou a na prvním rohu sbalí chlapa, někde ho takříkajíc opřou o zeď a než se zmůže na odpor, mají ho ve své hrsti. To, jaké tělo k tomu použijí, je zajímá jen občas (jistě tomu vysokému, svalnatému a s pohlednou tváří dají přednost před pupkatým, zadýchaným a nesympatickým). I tady však platí, že při stále častějších nevěrách přestává tolik záležet na tom s kým, ale jestli vůbec...

Dalo by se tedy říci, že jsme si kvit? Většina žen má ráda romantiku podobně jako pomyslná část mužů a naopak pomyslná část žen má raději sex stejně jako převažující část mužů. Ale se skutečně čistým svědomím to můžeme říci jen v případě, že své odlišnosti vzájemně tolerujeme. Proto by se muži měli někdy překonat a sem tam si včas vzpomenout, kdy má jejich žena narozeniny, podívat se do kalendáře, jestli se náhodou neblíží jejich výročí seznámení či svatby a nebo, když míjí obchod s květinami či roztomilými suvenýry, koupit své partnerce květinu jen tak, či ji potěšit malinkou blbůstkou, která ji zahřeje na duši, pohladí po srdci. Taková pozornost (a o tu především jde) totiž přiměje zase ženu k tomu, že toho svého báječného mužského sama vtáhne do postele, nebo mu možná předvede vášnivou dračici přímo za dveřmi jejich společného či půjčeného bytu.

Ať tak či tak – chce to kompromis. Lásku i sex, romantiku i vášeň, něhu i pochopení pro touhy toho druhého. Jsou dny, kdy muž přichází domů unavený a nemá náladu na žádné projevy romantiky, podobně jako žena se po dni stráveném s třemi vlastními a pěti cizími rozjívenými dětmi cítí příliš vyčerpaná, než aby ochotně strávila několik hodin sexuálními hrátkami. Jenže tomu se říká život. A někdy ho zkrátka musíme okořenit – třeba romantikou, tichou hudbou, svíčkami, nečekaným dárkem či odvážným prádelkem při svádění vlastního manžela k nevázanému sexu.

Zdroj fotografie: podnikani.idnes.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Jana Polcarová - 28.5.2007 - 14:02

Není to jednoduché
Opravdu není jednoduché nepřekročit jemnou hranu smyslnosti.Já razím heslo:"Jsme především LIDMI",a na pohlaví mi v tom případě moc nezáleží.Je-li to špatně chápáno,tak se nic neděje.V lepším případě "HURÁ" mám přítele-člověka!
Nedovedu si představit jinou eventualitu pro kvalitní vztah.Pak je to tkzv.ztráta času a energie,kterou mohu použít k něčemu užitečnějšímu.Nic víc...

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0269 s