Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 19.8.2019, svátek má Ludvík 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 503
Publikovaných článků: 12698
Komentářů: 10881


MěřeníCo člověka praští do očí, je ženská za bicími

30.05.2007   Jaromír Komorous   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

House of blues brát! Známé muzikantské doupě v Plzni se chlubí slušným renomé. Už pouhá příležitost si zde zahrát zapadá do představ pěkného okamžiku. Pro manažera zůstává tamní zásek bonusem při dalších jednáních. Nelze čekat, že k mixážnímu pultu připojí kabely novic v branži.

Rocková kapela Nahoře pes si to dovolit může. Oslavuje už deset let existence.

Nové CD se chystá na podzim, ale skupina má na svědomí tři samostatná alba a dva samplery. Pokud mi, ovšem, něco neuteklo. Hafani aportovali klacek punku, někdo jim dal visačku folkrocku, dnes bych tomu říkal velmi poctivý bigbít.

Jestli chcete seriózní mezinárodní označení, pak „guitar rock.“

Žádné samoúčelnosti v kompozicích skladeb, žádné přeslazené aranže nástrojových partů. Přímočarý zpěv kapelníka Ondřeje Fencla, který různé témbry a jiné zatáčky na cestě za obsahem písně zdařile vynechává a jede se svou sestavou k jasnému finále písničky.

První, co člověka praští do očí, je ženská za bicími. Pája Táboříková hraje s radostí a v pohodě nevídané. Bubny přesné a výrazné a když pálí do činelů, sympaticky zavírá oči, snad proviněně, co to zase dělá za kravál. Kapelník v ní má oporu. Pokud se o konzervatoristce Táboříkové hovoří jako o talentované, lze s tím souhlasit bez výhrad.
Basu sjíždí Vojta Donát a s bicími si rozumí. KlávesyJanek Vondrovský. Obdivuji jeho klid. Během koncertu mu několikrát odpochodoval zvuk, nějaký konektor či co a on neúnavně s úsměvem komunikoval se zvukařem, očekávaje od něj nápravu s trváním delším, než stačí odeznít pouhá půlka písničky. Když měl zvuk, blýskl se několika až jazzovými sólíčky a jeho klávesy rozhodně dokáží dostát melodickým nárokům obou kytaristů. Jednu hraje již jmenovaný Ondřej Fencl a statečně se s ním muzikantsky hádá Michal Nosek.

Kapela přijela na společný koncert s domácíni Ill Fish. Dělala jim vlastně předskokana, ale můžeme polemizovat, zda obvyklé označení nekulhá. Kdo tu dělá předskokana a kdo poskokana? Ať určí trh, slyšel jsem někde. Že to není samospasitelné, už víme. Domácí Ill Fish poděkovali hafanům za bezvadně rozjetý večer. Jejich společné koncertování se nestaví proti ničemu a není rozhodně první. Vzájemná podpora se uprostřed bluesové palírny dala nahmatat. Oni to označení neřeší. Jasně. Asi to nechat plavat.
Příliš brzy zpívá kapela A tím to končí. Jejich set spěje k závěru. Broukám si popěvky i cestou domů. To jde. Až někde uvidíte plakát, zajděte.

House of blues, Plzeň, koncert skupiny Nahoře pes, 19. 05. 2007
Zdroj ilustrační fotografie: musiczone.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2294 s