Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.2.2024, svátek má Matěj 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníNejpodivnější úchylky

31.05.2007   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Před pár lety slovo bondage skoro nikdo neznal. Dnes se stává téměř synonymem „trendy“ sexuálního života mladých párů. Z livestailových časopisů koukají rady pro obveselení postelového života, kde tato úchylka nesmí chybět. Stejný osud asi některé další zvláštnosti nepotká. Buď jsou až moc extravagantní, nebo přímo nechutné…

Pro mnohé nechutný podtext přímo čiší z úchylky jménem formicofilie. Pojmenovaná je přenesení latinského slova mravenec – formica. Objektem sexuální touhy však nemusí zůstat jen desítka mravenců, ale i jiný drobní živočichové. Často například slimáci. Ti se promenádují po nahém těle člověka, obzvláště v intimních partiích. Tato úchylka může spadat pod zoofilii, i když de facto žádná zvířata sexuálně nezneužívá (někteří lidé dokonce konstatují, že na první pohled vypadá situace opačně – ona malá zvířátka vypadají, že mají naopak v moci člověka).

Další dvě sexuální podivnosti již mnoho žen poznalo na vlastní kůži. Cesta z práce, nacpaný autobus, metro, tramvaj. Není k hnutí, těžko se i dýchá. Najednou cítíte, jak se na vás někdo mohutně zezadu tiskne. V té tlačenici se nemůžete ani ohlédnout. Váháte, zda jde o náhodu, či promyšlené obtěžování… Právě tak vypadá frotérství. Mnoho takto úchylných mužů ho dokáže dotáhnout až do samého vyvrcholení přímo v dopravním prostředku, aniž by si někdo něčeho podivného všiml. Zkrátka frotérství.
Podobnou úchylku nápadnější tušérství. Spočívá v letmém osahávání rozkroku či poprsí dívek a žen. Většinou také rádoby náhodně. Výjimkou ale není muž, který kolem vás ve spěchu proběhne, rychle zmáčkne za běhu ženin dekolt a utíká dál.

Celkově nutno říci, že krom leknutí či znechucení jde o úchylky neškodné. To se bohužel občas nedá říci o symforofilii a pyrofilii. Sami o sobě ničím neškodí, problém nastane teprve ve chvíli, kdy se těmito úchylkami postižený člověk rozhodne nečekat na osud a vyjít mu vstříc. První jmenovaná úchylka se totiž zaměřuje na dopravní nehody. Dotyčný sám rád nabourá do ostatních účastníků provozu, neboť neovládne svou touhu. Podobně tomu může být u pyrofilie, nejeden požár už založil pro své vzrušení právě pyroman.

Celkově lze říci, že většina z nás nějakou tu drobnou úchylku má. Zatímco jedni bojují s neovladatelnou touhou plácnout přes zadek cizí slečnu, další doma přemlouvají manželku, ať si na večer vezme krajkové prádélko, nebo boty na vysokém podpatku. I když na sobě objevíme znaky některé z lékařsky definovaných úchylek, není to vůbec žádný důvod k panice. Pokud jde o neagresivní jednání, které není partnerovi proti srsti, můžeme s jednou úchylkou prožít krásný sexuální život. A pokud se nemůžete udržet při představě malých děvčátek, navštivte co nejdříve odborníka… dítě tím zachráníte od celoživotních traumat a sebe od vězení.

Zdroj obrázků:  http://i53.photobucket.com/albums/g79/hazelanimenut


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Renata Šindelářová - 7.6.2007 - 20:52

Teda Míšo, myslela sjem, že už nic nového v tomhle článku neobjevím, ale některé názvy opravdu slyším poprvé. :-) Osobně tedy mám nejbohatší zkušenost mám s obtěžováním v hromadném prostředku, i když musím říct, že díky autům zkušeností ubývá - autobusy nebývají tak narvané. Nejhorší jsou asi městské linky...

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0289 s