Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníJe Paul McCartney už 37 let mrtvý?

22.09.2003   Martina Bittnerová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Čtvrtletník pozůstalých „Utrum“ se věnuje vzpomínce těm, kteří už opustili náš svět. Je to velmi zvláštní časopis. Celé čtyři listy l. čísla jsou výčetkou našich zesnulých spoluobčanů zemřelých v letech minulých v letním období. Kromě toho dvěma články připomíná osobnosti Charlese Bronsona a Pavla Tigrida. Po této stránce by se dal tedy obsah časopisu považovat za seriózní, i když v našich zeměpisných šířkách poněkud neobvyklého ražení. Ovšem nejvíc mě překvapila rubrika „ Jsou mezi námi“ a v ní text s názvem – Zemřel skutečný Paul McCartney v roce 1966?

O pochybnostech kolem smrti Elvise Presleyho, či Jimma Morrisona jsem četla mnohé a vím, že někteří lidé zastávají teorii, že tito pánové žijí spokojeně v ústraní někde pod falešnými jmény. Ale zatím jsem opravdu nezaznamenala zpochybňování existence slavného "brouka" Paula. Podle článku měl totiž „skutečný“ Paul autonehodu 6.11. 1966 a na místě svým zraněním podlehl. Beatles pak vyhlásili údajně tajný konkurs na jeho dvojníka. Bez něj nemohli totiž dál vystupovat, neboť právě dosáhli vrcholu popularity. Vítězem se stal jistý William Cambell a vítězstvím se změnil v Paula 2. Musel vzít za vlastní McCartneyho identitu. Nicméně, aby se lépe zadaptoval, stáhla se skupina do studia a připravovala album Sgt. Pepper´s Lonely Hearts Club Band.
Proměnu Williama ještě zdokonalili plastičtí chirurgové a Beatles mohli opět předstoupit před obecenstvo. Hudebně William zapadl do skupiny dobře, lidsky nikoliv. Z těch důvodů se i kapela nakonec rozpadla. Rozešel se také s „přítelkyní“, součástí své nové identity a dokonce nebyl později ani „svému otci“ na pohřbu. Ten o rošádě a hře na pravého Paula prý věděl. Zní to docela logicky. Přesto se mi tomu nechce nějak věřit, ačkoliv článek přináší důkazy právě z již zmíněného alba, které různými narážkami otevřeně vypovídají o Paulově smrti, jak na samotném obalu, tak i v písních.

Nepovažuji se za odborníka na historii Beatles. Ale i já jsem si prožila vlastní „Beatlemanii“, kdy jsem omílala dokola jejich skladby a louskala různé biografie. Snad proto mi připadají reálnější tvrzení, že rozkol skupiny zavinila především všudypřítomnost milé Johna Lennona Yoko Onno. Ta jim totiž začala mluvit úplně do všeho, velmi ovlivňovala samotného Lennona a rozhodně ne v pozitivním duchu pro další existenci Beatles. Navíc i věčně šílející fanynky na koncertech, kdy je třeba celé proječely a Beatles pak neslyšeli ani sebe, jim na chuti skládat a hrát pro takové publikum rozhodně nepřidalo.

Článek o údajné smrti skutečného Paula proto pro mě tedy vyzněl jako velká recese. Jsou ale lidé, co milují záhady a senzace a těm rozhodně padne do noty. Napsán je totiž velmi sugestivně.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Dan - 22.9.2003 - 13:15

No to jo, ale vopravdu mi to přijde jako děsná blbost... Jak by někdo vydržel a zvládl takhle dokonalý převtělený. Pak nechápu,proč se ta rubrika nejmenuje jako Kachna,nebo tak nějak.

Od: Obraceč kalendáře - 22.9.2003 - 16:39

....................
Beatles, Beatles, ...to už jsem někde slyšel.

Od: Atrakce - 22.9.2003 - 17:36

Možná by pod tím mohl být podtitulek: PODÍVEJTE, MY TO PÍŠEM, JAKO BY TO BYLA PRAVDA, ALE VONA TO PRAVDA NENI, JO, MY JEN, ABYSME NĚCO NAPSALI, TAK SI TO JAKO PŘEČTĚTE, ALE NEVĚŘTE TOMU, JE TO KEC. NAZDAR. Ale malými písmeny, aby si to mohl užít i ten zbytek lidstva. Pěknej článek. Konečně myšleno bez ironie.

Od: Fines - 22.9.2003 - 18:26

Taky jsem to četla, ale mám pocit, že celý čtvrtletník Utrum, mimo seznamu pozůstalých je velká recese :-)

Od: Rezi - 23.9.2003 - 9:22

Nicméně seznam pozůstalých versus recese mi přijde poněkud drsnější spojení...

Od: SERENE - 25.9.2003 - 9:42

Taky jsem si přečetla. A též mě to velice zaujalo. Co lidi dokážou najít jako věcné důkazy je úžasné - jednotlivá slova jednotlivých písní. Ach ta fantazie! Ale musím Útrum ocenit za originalitu :)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.028 s